live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виявили у немовлят суперздібності, що з віком зникають

Учені виявили, що шестимісячні немовлята володіють деякими навичками, які зникають одночасно з дорослішанням

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Science News.

Дослідники з'ясували, що шестимісячні немовлята легко можуть виявити відмінності між мордочками двох схожих мавп. Починаючи з 9-місячного віку, дитина ці відмінності побачити вже не здатна. Також, за даними дослідження, трьох- і чотиримісячні немовлята можуть помічати незначні зміни у освітленні кімнати, які дорослі розпізнати не можуть.

Ще однією "надздібністю" немовлят є їхні навички в сприйнятті різних мов. Згідно з дослідженнями вчених з Університету Британської Колумбії, шести- і семимісячні немовлята з англомовних сімей могли сприймати нюанси мови хінді. Приміром, вони могли розрізнити різницю між двома схожими, але з різним значенням звуками "та", яке визначається положенням язика в роті під час вимови. Дорослі різницю вже не помічають.

Проте у немовлят не змогли знайти те, що вчені називають "помилками сприйняття". Йдеться про відомі фізіологічні трюки, коли людина, особливим чином перехрестивши руки, не може точно сказати, до якої саме з його рук доторкнулися. Чотиримісячні немовлята, ясна річ, сказати теж не могли, проте їхня реакція під час експериментів повністю переконала вчених у тому, що сприйняття дітей абсолютно точне.

новини партнерів

16 грудня, 2019 понеділок

15 грудня, 2019 неділя

16 грудня, 2019 понеділок

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати