"Русфонд" вважає, що гроші на лікування Фріске були викрадені

Фонд, де зберігалися гроші, пожертвувані на лікування Жанни Фріске, повідомив про зникнення коштів з рахунку

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Коммерсант".

Співачка і актриса Жанна Фріске померла від раку 15 червня 2015 року. На її спадщину - московську квартиру, заміський будинок в Підмосков'ї і особистий рахунок у банку - претендують її батько Володимир Фріске, мати Ольга Копилова (Фріске) і малолітній син Платон, інтереси якого представляє цивільний чоловік співачки Дмитро Шепелєв. Гроші на рахунок Жанни перерахував "Русфонд", який брав участь в організованому "Першим каналом" зборі пожертвувань на її лікування - акумулював їх на своєму рахунку і ніс відповідальність за їхнє збереження.

Оскільки в Росії за законом благодійний фонд має право зберігати цільові пожертви на своєму рахунку не більше року, між "Русфондом" і Жанною Фріске 19 жовтня 2014 був укладений договір. За цим договором "Русфонд" перерахував на рахунок Жанни 25 011 790 руб., пожертвуваних телеглядачами на її лікування. Умови договору передбачали право і обов'язок "Русфондом" вимагати звіту про витрачання цих коштів чи повного їх повернення, якщо звіт не надавався на вимогу.

Через півроку з дня смерті артистки у "Русфонд" повідомив, що гроші з рахунку Жанни зникли.

За життя Фріске був представлений звіт про витрати на 4 120 959 руб. Щодо решти суми - 20 890 831 руб., документи про її витрачання пред'явлені не були.

Тому повідомляється, що "Русфонд" має підстави вважати, що до цього моменту вищеназвана сума - близько 21 млн руб.- ще була на рахунку Жанни. Гроші могли бути переведені на рахунки третіх осіб. При цьому жодних офіційних документів про те, що гроші витрачені, "Русфонд" не отримав, хоча не тільки мав право, а й був зобов'язаний отримати такі документи за договором з Жанною Фріске, що залишається чинним і після її смерті.

На адресу спадкоємців Жанни, що вступили, відповідно до закону, в права спадкування через півроку після її смерті, тобто 16 грудня, "Русфонд" направляв вимоги відзвітувати у витрачанні вищевказаної суми в 20890831 руб., але жодної відповіді не отримав. Результату не дало і повідомлення спадкоємців про вимоги "Русфонду", пред'явлених їм через нотаріуса, який оформляв заповіт Жанни Фріске. Таким чином, досудового врегулювання спору не вийшло. 

Стаття 582 Цивільного кодексу РФ говорить про те, що використання пожертвуваного майна не у відповідності із зазначеним жертводавцем призначенням дає право жертводавців вимагати скасування пожертвування.

Повідомлення про скасування пожертвування "Русфонд" спадкоємцям відправив. Відповіді не було.

З урахуванням вищенаведених обставин "Русфонд" 20 січня 2016 направив до Слідчого комітету РФ заяву з проханням порушити кримінальну справу за фактом розкрадання грошових коштів.

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати