live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Президент підписав законопроект, який дозволить проголосувати зміни до Конституції

Порошенко підписав закон України №948-VIII "Про внесення змін до статті 149 Регламенту Верховної Ради України", який був проголосований сьогодні

Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає Еспресо.TV.

Зміни були внесені до частин третьої, шостої та восьмої статті 149 Регламенту Верховної Ради України, уточнивши, що: новообраний парламент може розглядати питання про прийняття змін до Конституції, які були попередньо схвалені парламентом попереднього скликання, але голосування щодо прийняття якого як закону не проводилося.

Також  Рада може прийняти законопроект, передбачений статтею 155 Конституції, за умови, що законопроект за висновком Конституційного Суду визнаний таким, що відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції, та Конституційний Суд не висловив щодо нього застережень, і цей законопроект був попередньо схвалений Верховною Радою цього ж скликання на попередній черговій сесії Верховної Ради. 

Разом з тим, частину восьму після першого речення доповнили новим реченням такого змісту: "Якщо законопроект про внесення змін до Конституції України був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього схвалення, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступній за нею черговій сесії".

  • Зазначимо, що депутати 229 голосами підтримали зміни до Регламенту ВРУ і відправили президентський законопроект на розгляд Конституційного Суду.
  • Лідер "Народного фронту" Максим Бурбак заявив, що прийняттям змін до Конституції Верховна Рада розпочне дієвий процес очищення судової гілки влади.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати