live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Реструктуризація іпотеки: стало відомо, кому спишуть 100% боргу


фото: razvodvot.ru
Верховна Рада може дозволити реструктуризацію іпотечних кредитів для 37 тис. сімей на суму понад 20 млрд грн

Про це повідомив генеральний директор Українського кредитно-рейтингового агентства Станіслав Дубко, передає Еспресо.TV з посиланням на "Голос Столиці".

Законопроект уже зареєстровано в парламенті, а розроблено його в Міністерстві фінансів спільно з НБУ і Незалежною асоціацією банків України. У Міністерстві фінансів відзначають, що законопроект не несе загроз для банківської системи. 

"Цей закон, на відміну від того, який раніше ветував президент, не передбачає порятунок всіх валютних позичальників. Там, до речі, йшлося про набагато більшу цифру - 100 млрд грн. Нинішній законопроект стосується виключно іпотечних кредитів. Більш того, списання буде можливо тільки для тих позичальників, які купували, по-перше, єдине житло, по-друге, відносяться до соціально незахищених верств населення. І цей підхід є абсолютно правильним і виправданим", - сказав Дубко.

Він зауважив, що якщо ветований законопроект абсолютно справедливо критикувала більшість фахівців, хто розуміє ситуацію в банківській сфері, то в даному випадку більшість з них зійдуться на підтримці проекту.

"Він не є згубним для банківської системи, адже ряд кредитів в будь-якому випадку вже не обслуговується, і соціально незахищені люди не в змозі платити. Якщо банки протягнуть їм руку допомоги, і це буде формально оформлено законом, це нормальний підхід. Найголовніше, що "індульгенцію" не отримають взагалі всі валютні позичальники, серед яких є такі, хто брав кредити, припустимо, для покупки третьої машини і четвертої квартири, якогось заміського будинку або ділянки землі для спекуляції", - наголосив гендиректор.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати