Кістки нацистського лікаря Аушвіцу використають для навчання медиків

Рештки нацистського лікаря Йозефа Менгеле, який проводив досліди над в'язнями концентраційного табору Аушвіц, дозволили використовувати для навчання лікарів

Про це повідомляє Independent.

"Професор медицини з бразильського університету Сан-Паулу Даніель Ромеро Муніс домігся права використовувати на заняттях зі студентами останки покійного нацистського лікаря Йозефа Менгеле, який проводив досліди над в'язнями концтабору Аушвіц-Біркенау", - йдеться в повідомленні.

"Кістки справді будуть гарним прикладом для навчання наших студентів", - сказав професор.

"Їх будуть використовувати як підмогу для навчання нових лікарів, і вони будуть особливо гарні для студентів, що займаються патологоанатомічними дослідженнями", - додав він.

Менгеле вступив до нацистської партії в 1938 році і пізніше став офіцером СС. Він воював на Східному фронті, але в 1942 році отримав поранення і був визнаний непридатним до військової служби.

Пізніше під час Другої світової війни Менгеле проводив медичні досліди над в'язнями концтабору Аушвіц, особисто відбираючи своїх жертв. Від його рук загинули десятки тисяч людей. Менгеле за жорстокість прозвали "Ангелом смерті".

Після війни він переховувався в Латинській Америці і помер в 1979 році в Бразилії від серцевого нападу, коли плавав у морі.

До 1985 року він був похований у безіменній могилі в Сан-Паулу, проте потім його останки були ексгумовані. Після цього вони більше 30 років зберігалися в морзі медичного інституту поліції Сан-Паулу.