live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС вбачає в польській реформі конституційного суду загрозу

Європейський парламент закликав уряд Польщі переглянути реформу конституційного суду країни

Про це повідомляє російська служба ВВС.

В резолюції, що не має юридичної сили, наголошується, що ця реформа є загрозою демократії, прав людини і верховенства права.

Раніше Європейська комісія почала власне розслідування на предмет того, чи не порушує польська конституційна реформа принцип верховенства закону.

Реформа конституційного суду була прийнята польською владою в кінці минулого року. Згідно з новими правилами, для винесення рішення за нього повинні проголосувати дві третини з усіх суддів. При цьому як мінімум 13 суддів повинні бути присутніми на засіданні.

Крім того, реформа наділяє парламент правом усувати суддів конституційного суду від посад, а президента і мін'юст - правом скаржитися на суддів, одночасно позбавляючи суд права визнавати президента країни нездатним виконувати свої обов'язки.

  • В середині березня Рада Європи заявила, що реформа істотно ускладнить процес розгляду скарг конституційним судом і призведе до збільшення терміну винесення рішень за ними.
  • Раніше повідомлялося, що Конституційний суд Польщі визнав зміни до законодавства про Конституційний суд такими, що суперечать головному закону країни.
  • Зокрема, Венеціанська комісія також негативно оцінила закон про Конституційний суд Польщі.

новини партнерів

4 липня, 2020 субота

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати