live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС вбачає в польській реформі конституційного суду загрозу

Європейський парламент закликав уряд Польщі переглянути реформу конституційного суду країни

Про це повідомляє російська служба ВВС.

В резолюції, що не має юридичної сили, наголошується, що ця реформа є загрозою демократії, прав людини і верховенства права.

Раніше Європейська комісія почала власне розслідування на предмет того, чи не порушує польська конституційна реформа принцип верховенства закону.

Реформа конституційного суду була прийнята польською владою в кінці минулого року. Згідно з новими правилами, для винесення рішення за нього повинні проголосувати дві третини з усіх суддів. При цьому як мінімум 13 суддів повинні бути присутніми на засіданні.

Крім того, реформа наділяє парламент правом усувати суддів конституційного суду від посад, а президента і мін'юст - правом скаржитися на суддів, одночасно позбавляючи суд права визнавати президента країни нездатним виконувати свої обов'язки.

  • В середині березня Рада Європи заявила, що реформа істотно ускладнить процес розгляду скарг конституційним судом і призведе до збільшення терміну винесення рішень за ними.
  • Раніше повідомлялося, що Конституційний суд Польщі визнав зміни до законодавства про Конституційний суд такими, що суперечать головному закону країни.
  • Зокрема, Венеціанська комісія також негативно оцінила закон про Конституційний суд Польщі.

новини партнерів

‡агрузка...

23 жовтня, 2019 середа

22 жовтня, 2019 вівторок

23 жовтня, 2019 середа

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати