live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Києву повернули печатку князя Святослава


фото: radiosvoboda
Україні повернули з Росії унікальну печатку київського князя Святослава Хороброго, що датується 968 - 970 роками

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Ця знахідка була вивезена з України ще за часів Радянського Союзу і більше 30 років знаходилася в Росії у приватній власності", - сказав на презентації знахідки народний депутат України Андрій Білецький.

Він не повідомив історії повернення печатки в Україну, пообіцявши розповісти деталі на презентації артефакту широкому загалу. "Місце проведення цієї події, а також подальшого зберігання реліквії ще обирається", - сказав Білецький.

Як зазначив на презентації печатки доктор історичних наук Олег Однороженко, про автентичність пам'ятки свідчать матеріал, з  якого вона була зроблена, та стилістика печатки.  

"Техніка виконання має прямі аналогії з багатьма відомими артефактами, тобто корпусом руських печаток 10-12 століття. Печатки Святослава в цьому ряду є найдавнішими. Є можливість стверджувати, що це  печатка того часу", - сказав Однороженко.

Він додав, що це двобічна свинцева булла, на якій з обох боків зображено знак Святослава. 

"Двозуб є знаком князя Святослава. Володимир Святославич додав третій зуб і таким чином утворився тризуб. За тогочасною традицією цей знак зображувався з обох боків. Цей артефакт, тобто печатка, - це  свинцевий підпис. Власне, завдяки матеріалу він і зберігся", - резюмував науковець.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати