live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Учені знайшли сліди падіння найбільшого астероїда за всю історію Землі


фото: Discovered
В Австралії знайшли сліди падіння гігантського астероїда, діаметром у 30 км, яке призвело до серії 11-бальних землетрусів, цунамі висотою в кілька сотень метрів і масштабних руйнувань приблизно 3,46 млрд років тому

Про це повідомляє Precambrian Research.

"Це падіння викликало серію землетрусів, чия сила на порядок перевищувала найпотужніші поштовхи сьогодні, і воно викликало найпотужніші цунамі, які повинні були роздроблювати прибережні скелі. Породи, викинуті в повітря після цього падіння, повинні були поширитися по всій Землі", - заявив Ендрю Гліксона з Національного університету Австралії в Канберрі.

Приблизно 3,8-3,5 млрд років тому Земля і Місяць пережили інтенсивне "бомбардування" великими астероїдами і кометами, що населяли внутрішню частину Сонячної системи в той час. Ці бомбардування, як сьогодні вважають планетологи, принесли на Землю золото, воду і ті "цеглинки життя", з яких пізніше сформувалися наші предки.

Геологи знайшли сліди одного з останніх подібних падінь, яке претендує на роль самого серйозного падіння астероїда на Землю за всю історію її існування, вивчаючи відкладення древніх порід, що виникли в далекій давнині, приблизно 3,5-3,7 млрд років тому, майже відразу після того, як Земля охолола і на ній з'явилися океани і перші клаптики суші.

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати