live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Недоліки при підготовці до продажу ОПЗ можуть свідчити про його адресну приватизацію, - експерт


фото: pushkinska.net
Істотні недоліки, допущені при підготовці до продажу 99,6% акцій Одеського припортового заводу, можуть свідчити про його адресну приватизацію в інтересах заздалегідь визначеної певної фіз- або юрособи

Таку думку висловив віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин В'ячеслав Бутко, повідомляє "УНІАН". 

"Підготовка до якісної приватизації ОПЗ проведена вкрай невдало. Ми не виключаємо того, що готується адресна приватизація в інтересах якоїсь заздалегідь визначеної фізичної або юридичної особи. Це поставить під удар і без того поганий інвестиційний клімат у країні", - сказав він, додавши, що підготовка до приватизації може проходити в інтересах когось з олігархів, наближених до чинної влади.

Бутко також зазначив, що свідченням неякісної підготовки до продажу заводу є непрозорий відбір радника з питань приватизації, яким став швейцарський банк UBS, вибір оцінювача ОПЗ із сумнівною репутацією, неопубліковані результати аудиту, відмова від проведення громадських слухань, зрив зборів акціонерів, закритість інформації про учасників конкурсу, а також неврегульований монопольний статус підприємства на ринку перевалки аміаку.

За його словами, незважаючи на заяви про велику кількість іноземних інтересантів, офіційно жоден з інвесторів не підтвердив своєї участі у приватизації Одеського припортового заводу. Крім того, проблемою при приватизації ОПЗ є, на думку Бутка, позов компанії бізнесмена Дмитра Фірташа Ostchem до заводу щодо заборгованості в розмірі 193 млн дол.

"193 мільйони доларів - це ще не все. Є ще штрафи і пеня, від яких Ostchem навряд чи відмовиться. З урахуванням цих сум заборгованість в ОПЗ перед компанією близько 240 млн дол., це майже 40% від початкової ціни заводу. Борг, може, і не завадить самій приватизації. Але на рішення великих іноземних інституційних інвесторів про участь у конкурсі він, безумовно, вплине", - додав Бутко.

За словами експерта, затягнути процес приватизації ОПЗ може і позов компанії "Нортіма", яка стала переможцем аукціону з продажу заводу в 2009 році.

"Будь який розсудливий інвестор не захоче судитися з нею, оскілки це дуже затратна і нервова справа. Тим більше, що правова позиція у "Нортіми" досить серйозна і якісна", - сказав він.

Крім того, Бутко звернув увагу на відсутність зобов'язань інвестора щодо надання до проведення конкурсу інвестиційного та бізнес-плану розвитку підприємства, а також на можливість масового звільнення людей всього через півроку після купівлі ОПЗ новим власником.

Присутній на прес-конференції директор Центру антиолігархічної політики Володимир Ларцев зазначив, що підготовка до приватизації ОПЗ є найцинічнішою порівняно з усіма попередніми аналогічними процесами.

"Підготовка до приватизації ОПЗ найцинічніша порівняно з усіма попередніми приватизациями, які були в Україні. Навіть з тими приватизациями, які були за Януковича", - сказав він.

За словами Ларцева, відсутність конкретних інвестиційних та соціальних вимог в умовах приватизації є великим недоліком при підготовці до успішного продажу заводу.

новини партнерів

26 травня, 2020 вівторок

25 травня, 2020 понеділок

26 травня, 2020 вівторок

25 травня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати