Тягнибок виграв суд у Німеччині та закликав боротися з російською пропагандою

Німецький апеляційний суд визнав винним редактора видання "Зюддойчецайтунг" (SueddeutscheZeitung) у поширенні наклепу щодо лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та присудив 3000 євро моральної компенсації

Ці кошти були перераховані в Фонд підтримки біженців з України, який знаходиться у Бонні.Про це на прес-конференції у Києві заявив адвокат Тягнибока у суді Ульріх Буш.

Приводом для позову стала публікація статті про лідера "Свободи", в якій були наведені неіснуючі цитати Тягнибока ксенофобського змісту. Зрештою, суд визначив, що Тягнибок був скомпрометований, а його репутації нанесено шкоду. "Ідеться про брехню, образу і намагання всіляко принизити", - заявив Буш.

Сам голова ВО "Свобода" заявив, що задоволений рішенням суду. Він припускає, що матеріал у німецькому виданні міг бути одним з наслідків пропагандистської кампанії, яку організувала Росія. "Кремль через своїх лобістів, через депутатів, через підкотрольні медіа цілеспрямовано знищує імідж України у світі. На горіхи отримала і «Свобода», як один із активних учасників політичних процесів", - вважає Тягнибок.

"Дуже важливо, що ми зробили перший крок. Це не перемога "Свободи", а приклад того, як Україна повинна захищатися на міжнародній арені від агресивної інформаційної війни, яку веде Путін", - відзначив політик. На його думку, українська влада недостатньо активно протистоїть російській пропаганді за кордоном. Він пригадав, як на початку року французький "Canal+" показав фільм "Україна, маски революції", в якому спотворювалися факти і стверджувалося, що події на Майдані були зрежисовані Америкою. За словами Тягнибока, реакція української влади була "млявою".

Нагадаємо, у червні 2014 року голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок подав позов до суду на газету "ЗюддойчеЦайтунг". Суд першої інстанції визнав редактора видання винним у розповсюджені наклепу і присудив штраф у розмірі 1000 євро. Апеляційний суд залишив попереднє рішення у силі та збільшив суму штрафу до 3000 євро.