Кожне прання викидає в довкілля сотні тисяч волокон пластику

Після кожного машинного прання у довкілля потрапляє понад 700 тисяч мікроскопічних пластикових волокон

До таких висновків прийшла команда вчених з Плімутського університету.

Вчені протягом року аналізували наслідки прання синтетичних тканин у домашній пральній машинці при різних температурах і з різними миючими засобами.

Вони підрахували, що найбільше волокон втрачає акрил - близько 730 тисяч, що в п'ять разів більше, ніж тканина із суміші бавовни та поліестеру, і в півтора рази більше, ніж чистий поліестер.

"Кількість волокон, що потрапили у воду, сильно залежить від типу тканини. Наше завдання - зрозуміти, чим викликана втрата волокон", - пояснив професор морської біології Річард Томпсон.

Через водопровід синтетичні волокна потрапляють у каналізацію. Частина фільтрується, інші ж потрапляють в річки і, в кінцевому підсумку, в океани.

Як стверджується в дослідженні 2011 року, мікрофібра становить до 85% прибережного сміття по всьому світу. Дослідники припускають, що пластикові волокна здатні завдати шкоди тваринам, потрапивши в їхній травний тракт і знизивши засвоюваність поживних речовин, одержуваних з їжі.

Томпсон вважає, що потрібні подальші, більш детальні дослідження викиду синтетичних волокон у навколишнє середовище.

Необхідно врахувати всі фактори - тривалість прання, конфігурацію фільтра пральної машини, швидкість обертання барабана тощо. Ці крихітні волокна пластика - лише вершина айсберга.

"За оцінками експертів, у море щорічно потрапляє 12 мільйонів тонн пластикового сміття, від пляшок до пластикових волокон. Компанії повинні взяти на себе відповідальність за те, що вони виробляють, а державі слід вводити зміни на законодавчому рівні. Всі ми повинні переосмислити наше ставлення до пластику", - наголосив член Greenpeace Луїс Едж.