live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Учені кажуть, що у динозаврів були кольорові "ірокези"


фото: a-dinosaur-a-day
Тиранозаври та інші великі хижі динозаври, не покриті пір'ям, мали своєрідні кольорові "ірокези" - кістяний виріст на голові

Про це повідомляє Nature Communications.

На думку вчених, така "зачіска" могла допомагати тваринам приваблювати самок чи відлякувати конкурентів.

Багато динозаврів мали на спинах і головах різні гребені, роги тощо. Проте не всі хижі динозаври володіли подібними "прикрасами", які зустрічалися частіше серед більших видів, ніж серед дрібних хижаків.

Дослідники зібрали декілька десятків черепів великих і невеликих тероподів, хижих динозаврів, і всебічно вивчили їх, враховуючи масу, розміри їхніх власників, а також наявність у них пір'я і займану екологічну нішу.

Як виявилося, види з "ірокезами" та іншими прикрасами швидше еволюціонували в бік гігантизму, ніж хижі динозаври, що не володіли такими рисами. Це говорить про те, що ці "ірокези" відігравали важливу роль в статевому відборі, який давав переваги потомству більш великих особин.

Проте, коли вчені почали аналізувати більш пізніх динозаврів, ця закономірність поступово зникла. Причиною цього, як припускають дослідники, є пір'я - зв'язок між "ірокезами" і розмірами динозаврів пропадає саме тоді, коли хижі ящури обзавелися пір'ям.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати