Вчені висунули нову гіпотезу виникнення життя

Група біологів з Інституту океанографії Скріппса (Каліфорнійський університет, США) висунула нову гіпотезу виникнення життя, згідно з якою молекули дезоксирибонуклеїнових кислот (ДНК) і рибонуклеїнових кислот (РНК) еволюціонували одночасно

Прес-реліз дослідження опубліковано на сайті інституту.

Вчені тим самим поставили під сумнів популярну теорію про РНК-світ. 

Теорія РНК-світу припускає, що низка хімічних реакцій призвела до утворення самовідтворюваних молекул рибонуклеїнових кислот.

З плином часу вони стали виконувати функцію зберігання спадкової інформації і кодували амінокислотні послідовності білків. У певний момент цю роль взяла на себе ДНК.

Вчені припустили, що на останньому етапі мало було б відбуватися змішання елементів ДНК і РНК, що призводило б до появи гібридних ланцюжків. Результати дослідження показали, що такі гібриди досить нестійкі. Вони не могли б формувати гени, а також копіюватися з високою точністю.

У зв'язку з цим химерні молекули не витримали б конкуренцію з більш стійкими рибонуклеїновими кислотами. Причиною такої нестабільності виявилися відмінності в структурі цукрів (рибози у РНК та дезоксирибози у ДНК).