Топ-7 фільмів про життя поза Землею

Космічна тематика – тренд останніх років. Після гучного проекту колонізації Mars one (серед учасників якого також є українець Сергій Якимов) люди все частіше почали говорити про життя поза Землею

Так, за прогнозами засновників проекту,  подорож у Космос зовсім скоро буде не фантастикою, а звичайною поїздкою. А поки ми в очікуванні нових відкриттів, пропонуємо до перегляду найгучніші фільми про Космос останніх років.

Інтерстеллар, 2014

Слоган: «Наступний крок людства стане найвеличнішим»

Інтерстеллар –  фільм від легендарного творця фільму «Початок» Крістофера Нолана. Кінокартина, яка отримала Премію «Оскар» за найкращі візуальні ефекти, не залишить осторонь жодного поціновувача видовищного кіно.  Події фільму розгортаються у недалекому майбутньому, коли клімат на Землі почав «виживати» людей. Єдине, що залишається – відправити команду рятівників на пошуки придатної для життя планети. 

Варто зазначити, що над створенням фільму працювали світові експерти по астрофізиці.  Кіп Торн, спеціаліст по теорії відносності в інтерв’ю обмовився, що під час роботи над фільмом було зроблено декілька наукових відкриттів.

Марсіанин, 2015

Слоган: «Поверніть його додому»

Марсіанин – американський науково-фантастичний фільм, знятий Рідлі Скоттом за однойменним романом Енді Віра. Найкращий фільм року за версією  «Оскар»  викликав шквал абсолютно протилежних реакцій критиків. Якщо ви не дивилися цей фільм, то мали хоча б побачити нескінченне число мемів про Мета Деймона і картоплю. У «Марсіанині» на перший план виходить не Космос, як в «Інтерстелларі», а незламність людського духу. «Ми можемо все і будь де» – подумає кожен, хто перегляне фільм.

Елізіум, 2013

Слоган: «Рай не на Землі»

Елізіум – науково-фантастичний бойовик від режисера Ніла Бломкампа. У «Елізіумі» Ніл продовжив тему розшарування суспільства, яку підняв у «Районі №9». Режисер знову показує життя багатих і бідних, але вже у 2154 році: багатії не хочуть пускати в придатний для життя «Елізіум» інших людей, які живуть на перенаселеній і брудній Землі. До речі, з роллю антагоніста в фільмі чудово впорався (знову J) Мет Деймон.

Місяць, 2009

Слоган: «Зворотна сторона минулого»

Місяць – науково-фантастичний фільм, повнометражний режисерський дебют Данкана Джонса. І настільки вдалий, що отримав премію БАФТА за найкращий британський фільм! У кінокартині розповідається про інженера Сема, який добував на Місяці рідкий газ три роки, при чому у повній самотності. У фільмі розкрита темна сторона Космосу – цілковита порожнеча. Що стане з людиною, якщо вона залишиться наодинці з собою?

Прометей, 2012

Слоган: «Вони шукали колиску людства, а знайшли його загибель»

Прометей – науково-фантастичний фільм режисера Рідлі Скотта.  Люди у пошуках нових знань відправляються у комічну подорож, яка може коштувати життям усьому людству. Наука іноді відкриває грані, які людям варто було б ніколи не відкривати, але кого це зупинить? За словами Рідлі, він намагався зняти «настільки агресивний фільм, наскільки можливо». Чи вдалося це йому – вирішувати вам.

Світ забуття, 2013

Слоган: «Земля – це пам’ять, за яку слід боротися»

Світ забуття – американський фантастичний бойовик режисера Джозефа Косинського. Події розгортаються після атаки Землі інопланетянами. Головний герой, знову повернувшись на Землю починає згадувати, якими були люди до катастрофи. А потім він знаходить жінку з його спогадів… Один із небагатьох «космічних» фільмів, в якому на першому плані стоїть кохання.

Гравітація, 2013

Слоган: «Не відпускай»

Гравітація – науково-фантастичний технотрилер режисера, продюсера та сценариста Альфонсо Куарона. Картина стала абсолютним лідером 86-ї церемонії вручення премії «Оскар» — 10 номінацій і 7 перемог. Фільм дивує поєднанням реалізму і фантастики. Також є багато загадкових моментів, які глядачі з цікавістю розгадували після перегляду: наприклад, герої фільму могли бути учасниками 157-го польоту програми Space Shuttle. У реальності ж польоти човників були завершені 135-ою місією STS-135. Звідси можна оцінити, що події фільму могли б відбуватись у 2028 році (польоти космічних човників відбувались приблизно двічі на рік). А скільки цікавих моментів знайдете ви?