live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Учені на мишах довели, що біль може бути заразним


фото: ZooPicture
Американські нейробіологи у досліді на мишах довели, що біль може бути заразним

Про це повідомляє журнал Science Advances.

Цей ефект абсолютно випадково виявив нейробіолог Андрій Рябінін з Університету Портленда, коли з колегами експериментував з мишами, що страждають від абстинентного синдрому. Миші в стані алкогольної або наркотичної ломки мали занижений больовий поріг.

Але чутливість до болю підвищувалася і у мишей, з якими ніяких маніпуляцій не проводилося, - вони просто перебували поблизу. Так, коли хвіст піддослідної миші опускали в гарячу воду або робили уколи хімічного подразника, чутливість тверезих мишей до аналогічних дій зростала наполовину. При цьому у контрольної групи, яка перебувала в іншому приміщенні, ніяких змін не зареєстровано.

Рябінін вважає, що вся справа у запаху: чутливість мишей підвищувалася навіть після того, як вони проводили час поруч з підстилкою, на якій раніше перебувала миша, що зазнавала біль.

Очевидно, при завдаванні болю, в організмі миші виробляються речовини, "повідомляють" про її страждання іншим. Цей механізм міг виникнути для попередження родичів про небезпеку, що насувається або просто хвороби. Чи актуально це для людей, поки невідомо.

Все по темі

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати