live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені прочитали ДНК найдавнішої сучасної рослини на Землі

Вченим уперше вдалося розшифрувати геном гінкго – найдавнішої сучасної рослини на Землі, перші представники якої з'явилися ще до народження динозаврів, у часи звіроящерів

Висновки вчених були опубліковані в журналі GigaScience.

На даний момент гінкго можна зустріти тільки в одному місці – на сході Китаю, де гаї цих "дерев" ростуть як в дикому вигляді, так і у вигляді культурних плантацій – місцеві жителі використовують листя гінкго як компонент різних традиційних засобів. Незважаючи на величезний інтерес учених до рослині, геном гінкго про цих пір залишався не розшифрованим через його величезний обсяг і гігантську кількість повторів, що утруднюють прочитання генетичного коду і заважають визначенню його довжини.

За оцінками дослідників, геном гінкго приблизно в 3,5 рази довший за людську ДНК, і при цьому він на 76,5% складається з повторюваних елементів і "сміттєвої ДНК".

У ході дослідження генетики проаналізували приблизно два терабайта даних. Значуща частина ДНК рослини, що становить менше чверті від загального об'єму геному, містить в собі понад 40 тисяч генів, багато з яких виявилися вкрай незвично влаштовані. Приміром, гінгко має аномально велике число генів, що захищають рослину від стресових станів, патогенів і шкідників.

Завдяки підвищеній активності цих генів або їхнім додатковим копіям гінкго активніше захищає від мікробів, краще привертає увагу хижих комах для захисту себе від шкідників і виробляє отруту, що захищає його від посягань попелиці та інших членистоногих. 

Все по темі

новини партнерів

22 лютого, 2020 субота

21 лютого, 2020 п'ятниця

22 лютого, 2020 субота

21 лютого, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати