Сенат США схвалив продовження санкцій проти Ірану на 10 років

Сенат США схвалив продовження на 10 років закону про санкції проти Ірану, який передбачає штрафи для американських компаній, що ведуть бізнес з цією близькосхідною країною

Про це повідомляє ВВС.

Раніше документ схвалила Палата представників Конгресу США. Тепер його має підписати президент Барак Обама.

Закон про санкції проти Ірану повинен був закінчитися 31 грудня. Білий дім не наполягав на продовженні санкцій, але і не заперечував проти ухвалення нового закону.

Американські конгресмени пояснили, що продовження закону не порушить умови угоди щодо ядерної програми Ірану, яка була укладена в минулому році, адже це є лише продовженням санкцій, які були введені багато років тому.

Сенатор від Демократичної партії Кріс Кунс зазначив, що проти продовження санкцій не заперечують і партнери США з угоди з Іраном.

Договір з Іраном влітку 2015 року підписали США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Росія і Китай. Іран в обмін на поступове зняття санкцій погодився допустити інспекторів МАГАТЕ на свої ядерні об'єкти і пішов на низку інших поступок.

У Конгресі США проти угоди з Іраном виступали республіканці. Деякі сенатори вважають, що завдяки продовженню закону адміністрації обраного президента США Дональда Трампа буде легше запровадити проти Ірану нові санкції, якщо країна порушить умови угоди.

Аятолла Алі Хаменеї заявив, що продовження закону є порушенням угоди про ядерну програму Ірану.

У 1996 році в США був прийнятий закон про санкції проти Ірану та Лівії, згідно з яким американські компанії каралися за ведення бізнесу з цими країнами. У 2006 році документ був перейменований в закон про санкції проти Ірану. Його дія більше не поширювалася на Лівію.