Прем'єр Італії йде у відставку через поразку на референдумі

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці визнав поразку на референдумі щодо парламентської реформи та оголосив про свою відставку

Про це повідомляє ВВС.

Незважаючи на те що підрахунок голосів ще не завершений, вже ясно, що більшість виборців проголосували проти реформ, сказав прем'єр, який заздалегідь обіцяв у разі такого результату голосування залишити свій пост.

Ренці заявив, що за попереднім підрахунком "абсолютно ясно", що пропозиція про реформи провалилася. Взявши на себе повну відповідальність за поразку, він закликав табір опонентів, які пропонували голосувати проти реформи, сформулювати свої пропозиції.

"Я програв, і я кажу про це вголос, хоч і не без грудки в горлі, адже ми все-таки не роботи", - сказав прем'єр.

"На сьогодні італійська демократія базується на парламентській системі. Коли ми виносили на голосування питання про довіру, ми пропонували спростити цю систему, скасувати двопалатний парламент, знизити вартість політичного управління і розширити область прямої демократії. Саме цю реформу ми виносили на референдум. Ми були недостатньо переконливі. Вибачте мене, але я йду без жалю", - зазначив Ренці.

Прем'єр оголосив, що залишить свій пост, який він обіймав 2,5 року. У понеділок після 12:00 він офіційно повідомить про своє рішення кабінету, а потім подасть прохання про відставку президентові Італії.

"Удачі всім нам", - закінчив свою коротку промову прем'єр.

Раніше два незалежних опитування на виході з виборчих дільниць, організовані телеканалами Rai і La7, показали, що проти реформ проголосували близько 60% громадян, які брали участь у референдумі. Ці дані підтверджують і перші результати підрахунку голосів.

Предмет референдуму - реформа сенату - вважається не таким важливим сам по собі, однак принципове значення голосуванню додала обіцянку Ренці в разі поразки подати у відставку.

За оцінками експертів, склад і повноваження сенату самі по собі не настільки важливі для суспільства, але громадяни, незадоволені напливом емігрантів з Близького Сходу і економічною стагнацією, отримали можливість висловити невдоволення урядом.