live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Економіст розповів, чи чекати українцям долар, дорожчий за 30 грн


фото: facebook/sergij.rudenko
Економісти центру соціально-економічних досліджень CASE Україна прогнозують, що цього року економіка держави не буде потерпати від "обвальної" девальвації

Про це на своїй сторінці у Facebook написав економіст, директор CASE Ukraine Дмитро Боярчук.

Він зазначив, що гривня повинна девальвувати, адже це її нормальний стан. Понад те, цей процес буде відбуватися, допоки Україна недоотримує інвестицій, а "конкурентоздатність "хворіє". Попри це, навіть у девальвації повинні бути розумні межі, зокрема у державі почав відновлюватися експорт.

"Останні місяці ситуація на зовнішньому ринку для нас складається досить непогано. Починаючи з літа ресурсні ціни з невеликими коливаннями йдуть вверх. Наша валютна виручка теж поволі нарощувалась. Ні у грудні, ні у січні ніякого розвороту поки не було", - пояснив Боярчук.

За його словами, дефіцит рахунку поточних операцій є невеликим. Зокрема, на відміну від 2013 року, в Україні наразі немає шаленого девальваційного потенціалу, який може "зірвати гайки". Понад те, поточні коливання на валютному ринку мають монетарні причини, одією з них є одноразове масштабне вприскування гривні в економічну систему на фоні нервової ситуації навколо націоналізації ПриватБанку. 

 

Боярчук наголосив, що ситуація початку 2017-го року є повторенням стрибка гривні минулого року, коли накопичувались масштабні залишки на рахунках держказначейства і за короткий період великі обсяги гривні опинились в економіці. Втім, цього року також діє й фактор ситуації щодо ПриватБанку. 

"Траєкторія обмінного курсу, скоріш за все, буде подібна до минулорічної – стрибок і потім повернення до нижчих рівнів; Передумов для "обвальної" девальвації немає – наш прогноз (CASE Україна) UAH 30/USD на кінець року і близько UAH 28.5/USD в середньому за рік; НБУ та Мінфіну час вже задуматись, що просте планування видатків бюджету (у тому числі і за рахунок напівемісійних "прибутків" НБУ) рятує від штучної девальвації – пам’ятаєте, прості речі рятують життя", - підсумував Боярчук.

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати