live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Харківські видавці до 15% продукції експортують у країни ЄС, - UopenEU

Традиційно вважається, що книгодрукування в Україні – слабка ланка, виживає лише на ентузіазмі видавців, лояльності друкарень і подвижництві магазинів

Але, як бачимо з відео проекту Представництва Європейського Союзу в Україні про перспективи та переваги зони вільної торгівлі UopenEU,  досвід харківських друкарень, які успішно переорієнтувалися з російського ринку на європейський, свідчить про протилежне.

15% продукції найбільшого в Україні книжково-газетного комплексу «Фактор-Друк» - це друк книжок для європейських замовників, видавництво «Ранок» експортує від 8 до 10% своєї продукції в країни ЄС, ПП «Юнісофт» - теж 15% (обсяг виробництва з європейськими компаніями – 100000 євро щомісяця).

Де ж криються переваги українського виробництва? По-перше, у відмінній якості роботи – харківські видавці кажуть, що українські споживачі і замовники навіть більше вибагливі, ніж європейські.  По-друге, - у  гнучкості і універсальності виробництва.Європейські  друкарні занадто профільні: якщо підприємство виготовляє книжки в твердій палітурці, то за книжку з  м’якою палітуркою воно не візьметься, і навпаки, - каже Олександр Попович, директор «Юнісофт».

Українські друкарі і видавці   пропонують європейським партнерам повний спектр послуг, форматів, можливостей.  «Юнісофт» зробив багато альбомів для британських замовників, книгу-орігамі для італійських, комікс про Геркулеса для французьких. По-третє, на жаль, у девальвації гривні. «Завдяки девальвації гривні українська продукція стала максимально конкурентоспроможною, і ми спішимо скористатися відкритими можливостями, щоб максимально завоювати європейський ринок», - відверто зізнається Віктор Круглов, директор видавництва «Ранок».

Якщо раніше «Ранок» продавав права і ліцензії на своєї оригінальні  дитячі книжки – книжки-пазли,  pop-up – книжки, об’ємні книжки-іграшки з рухомими елементами, то зараз іноземні замовники погоджуються на co-edition, тобто щоб ці книжки і виготовлялися в Україні. Цього року «Ранок» хоче освоювати ринок електронних книг.

Для вітчизняного замовника найважливіший фактор –ціна, решта – на другому плані, - каже Ольга Шаповал. Для європейського видавця ціни теж, безумовно,  важливі, але крім ціни, вони цінують і стосунки , в яких вбачають надійність. Європейці довше ухвалюють рішення щодо співпраці, але коли вони починають з вами працювати, це вже всерйоз і надовго.

 

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати