live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС робить все, щоб подолати залежність від газу Росії, - член Єврокомісії


фото: ghall.com.ua
Наразі Євросоюз може бути більш спокійним стосовно того, що стосується його залежності від поставок російського газу, адже вжив відповідних заходів з енергозбереження

Про це заявив заступник голови Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно того, що цього року країни ЄС закупили у Росії безпрецедентні обсяги газу, він зазначив, що безпека енергопостачання є важливою для організації, а ситуація з цим покращилась у 22 країнах з 28-ми.

Таким чином поліпшенню енергопостачання сприяло три фактори. Зокрема, запровадження заходів щодо енергоефективності у країнах Євросоюзу. Понад те, стали більш значними обсяги відновлюваних видів енергії у особливо залежних від імпорту енергоносіїв країнах.

"І, по-третє, ще один важливий фактор: ми зробили висновки з попередніх подій, краще використовуючи інтерконнектори з їхніми інверсійними можливостями. Ми відстежуємо обсяги газу в сховищах і враховуємо проведені два роки тому стрес-тести з використання газу", - наголосив Шефчович. 

За його словами, зусилля в галузі диверсифікації джерел енергії будуть продовжуватися й надалі.

"Будується "Південний коридор". "Я думаю, що до 2020 року ми будемо отримувати по ньому каспійський газ в Європі", - пояснив Шефчович.

Він додав, що Євросоюз хоче скористатися конкурентною боротьбою за ринки енергії між США та Австралією, розраховуючи отримати в результаті справедливі тарифи.

"У таких умовах ми можемо відчувати себе спокійніше, ніж раніше. Конкуренція залишиться ключовим принципом. Більше не буде зловживань домінуючим становищем, адже йде розслідування щодо "Газпрому", яке до цих пір не закрите, і пріоритетом Комісії є забезпечення справедливої і прозорої умови конкуренції ", - підсумував Шефчович.

 

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати