live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У нашій галактиці знайдено чорну діру, що вкрай відрізняється від інших

Науковці виявили нову чорну діру на краю галактики Чумацький Шлях, яка поводиться нетипово у порівнянні з іншими

Таких висновків дійшли дослідники з японського Університету Кейо, повідомляє видання Business Insider.

Використовуючи телескоп ASTE у Чилі, вони спостерігали за молекулярними хмарами навколо залишків супернови, що вибухнула, під назвою SNR W44, яка знаходиться на відстані близько 10 тисяч світлових років від Землі. Вони з'ясували, що всередині космічної хмари, яка становить близько двох світлових років в діаметрі, знаходиться чорна діра.

Цю хмару було названо кулею, адже її швидкість становить понад 100 км/с, що майже в 300 разів перевищує швидкість звуку в просторі, втім її рух є дещо дивним. Зокрема, більша частина цієї хмари рухається зі швидкістю близько 50 км/с, втім її решта, яка знаходиться позаду, рухається ще швидше. Понад те, "хвіст" хмари містить  в десятки разів більше енергії ніж було отримано від вибуху супернови, що, за словами вчених, було б неможливим за нормальних умов. 

Таким чином дослідники кажуть, що причиною цього може бути сильне гравітаційне джерело, яким, швидше за все, і є чорна діра. 

Таким чином існує два пояснення. Зокрема газова оболонка від залишків супернови могла пройти повз чорну діру, в результаті чого й відбувся вибух, що дозволяє збільшити швидкість газу, який її підштовхує. Інше пояснення полягає у тому, що чорна діра на високій швидкості промайнула через газ та потягнула його за собою завдяки сильній гравітації діри, через що сформувався газовий потік.

 

новини партнерів

1 квітня, 2020 середа

31 березня, 2020 вівторок

1 квітня, 2020 середа

31 березня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати