live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У в'язниці під Дамаском стратили без суду тисячі людей, - Amnesty International


фото: Amnesty International
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила результати розслідування страт і тортур у сирійській військовій в'язниці Сайєдная під Дамаском

Про це повідомляє ВВС.

За підрахунками правозахисників, з вересня 2011 по грудень 2015 року позасудових страт зазнали від 5 тисяч до 13 тисяч ув'язнених в'язниці Сайєдная. Такі висновки були зроблені на підставі свідчень колишніх співробітників адміністрації в'язниці та свідчень колишніх в'язнів.

"Важко собі уявити, щоб така масштабна і систематична діяльність не була санкціонована вищими посадовими особами уряду Сирії", - наголосили автори доповіді.

"З грудня 2015 по грудень 2016 року Amnesty International вивчала характер, регламент і масштаб порушень, скоєних у військовій в'язниці Сайєдная. Під час свого дослідження організація взяла інтерв'ю у 31 особи, які були в'язнями в Сайєдная, чотирьох співробітників в'язниці або охоронців, які раніше працювали в Сайєдная, трьох колишніх сирійських суддів, трьох лікарів, які працювали у військовому госпіталі Тішрін, чотирьох сирійських адвокатів, 17 міжнародних і сирійських експертів з питання утримання під вартою в Сирії та 22 членів сімей колишніх і нинішніх ув'язнених у Сайєдная", - йдеться в доповіді.

"У Amnesty International немає доказів здійснення страт після грудня 2015 року. Однак затриманих досі переводять в Сайєдная, тривають "суди" у військово-польовому суді в Аль-Кабуні (район у Дамаску), і немає ніяких підстав вважати, що страти припинилися. Так що, швидше за все, з грудня 2015 року були страчені тисячі людей", - припускають автори доповіді.

Правозахисники закликають міжнародне співтовариство провести "незалежне та неупереджене розслідування позасудових страт і методів винищення у військовій в'язниці Сайєдная".

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати