live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Раді Парубій поставив на місце "опоблоківців" через виступ російською мовою


фото: rada.gov
Народні депутати від "Опозиційного блоку" посперечались з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм через виступи російською мовою

Під час розгляду одного з питань на трибуну вийшла депутат від "Опозиційного блоку" Наталія Королевська, яка розпочала свій виступ російською мовою, передає Еспресо.TV.

На це Парубій закликав її виступати державною мовою. Королевська погодилася, але попросила застосовувати такий підхід до всіх депутатів.

Згодом з трибуни почав виступав "опоблоківець" Олександр Долженков.

Свій виступ він вів спочатку українською мовою, але згодом перейшов на російську, зазначивши, що згідно з законом, "виступаючий може виступати іншою мовою".

"Що стосується мови, якою необхідно виступати, - у мене дуже велике прохання до головуючого, Андрію Володимировичу, до вас: у нас є закон, закон називається "регламент Верховної Ради України", у нас є закон України "Про основні засади державної мовної політики", де у статті 9-й чітко сказано, що виступаючий може виступати іншою мовою", - заявив депутат від "Опоблоку".

"Засідання Верховної Ради ведуться державною мовою, засідання комітетів ведуться державною мовою. Виступаючий має право виступати тією мовою, якою він володіє", - сказав Долженков і додав, що ця норма, на його думку, існує тому, що депутат "говорить зі своїми виборцями".

Після цього у залі зчинився галас.

На це Парубій закликав не створювати "конфліктну атмосферу там, де її немає".

"Є Конституція України, де визначено, що державною мовою є мова українська. Єдина державна мова. Не робіть конфлікту там, де його немає", - сказав голова ВР.

Спікер зауважив, що не можна уявити, щоб у парламенті будь-якої європейської держави, "при всій повазі до всіх національних меншин, щоб у парламенті виступали іншою, аніж державною мовою".

Голова ВР додав, що якщо комусь із депутатів потрібен переклад, то про це потрібно заздалегідь повідомляти, і його буде забезпечено.

 

новини партнерів

28 жовтня, 2020 середа

28 жовтня, 2020 середа

27 жовтня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати