Комерсанти фальсифікували документи, щоб отримати замовлення на годування української армії, - ЗМІ

Маловідома київська фірма "Рівер Гриль" фальсифікувала документи, щоб отримати в Міноборони замовлення на годування українських військовослужбовців в зоні АТО і південних прикордонних районах

Про це повідомляє телеканал ICTV

Як встановили журналісти, офіс компанії "Рівер Гриль", що претендує на організацію харчування для тисяч солдатів, в тому числі, і в зоні АТО, знаходиться в звичайній квартирі. Все, чим володіє компанія - це літня кафешка на набережній. При цьому заклад зараз закрито. Щоб показати свій нібито багатий досвід роботи в сфері громадського харчування, "Рівер Гриль" подав до Міністерства оборони документи, які свідчать, що компанія годує півтори тисячі співробітників одного з київських підприємств. Але, як заявили представники самого підприємства, в штаті у них числиться всього 70 чоловік. Юрист компанії не зміг сказати, чи надавала, в принципі, "Рівер Гриль" будь-які послуги його підприємству.

Хоча "Рівер Гриль" запропонувала демпінгову ціну на свої послуги, в Міністерстві оборони укладати контракт з сумнівною фірмочкою відмовилися. Тепер компанія в Антимонопольному комітеті блокує укладення договорів на харчування з постачальниками продовольства для армії. У парламентському комітеті з питань національної безпеки і оборони заявляють, що підозрілою фірмою повинні зацікавитися українські спецслужби.

"Це відверта диверсія, оскільки, грубо кажучи, будь-який виробник канцтоварів може заблокувати серйозну роботу серйозних механізмів, які спрямовані на забезпечення боєздатності і забезпечення військ в зоні АТО", - заявив народний депутат Дмитро Тимчук.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що з 1 квітня поточного року військові частини Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, а також у підконтрольних Києву районах Луганської та Донецької областей, можуть залишитися без харчування. Ситуацію спровокували дві компанії - "Українська Агро Група" і "Рівер Гриль", які вийшли 6 березня ц.р. на тендер Міноборони (що проходив на платформі "Прозорро") з самою мінімальною ціною.

При існуючих цінах на продукти, вартістю транспортних витрат, тарифів на енергоносії, мінімальною зарплатою для персоналу, компанії свідомо йшли на те, щоб працювати собі в збиток. Це не могло не викликати підозр. Особливо з урахуванням того, що фірми не мали ні обладнання, ні штату для організації харчування, а їх документи викликали сумніви. Була висунута версія, що участь в тендері двох "троянських коней" була спланована спеціально для зриву поставок продовольства військам.

"Ця ситуація вимагає додаткового аналізу, - заявив нардеп Юлій Мамчур. - Ми її обов'язково розглянемо на Комітеті ВР з питань національної безпеки і оборони. Треба, щоб Служба безпеки уважно вивчила, хто є кінцевими бенефіціарами цих фірм - можна простежити і російський слід. Тому що ми фактично воюємо з Росією, і вони використовують будь-які методи для зниження бойової готовності наших Збройних Сил".