Голова фінкомітету Рибалка пропонує реальні кроки щодо списання боргів України

Рада директорів МВФ прийняла нарешті рішення про перерахування Україні чергового траншу кредиту сумою в 1 мільярд доларів

В той же час, у пресі з'явилася стаття Голови комітету парламенту з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергія Рибалки, де він пропонує активізувати переговори з МВФ та іншими кредиторами щодо списання державного боргу України.

Видання звернулося за коментарем щодо перспектив співпраці України та МВФ до політичного експерта Костя Бондаренка.

«Жити від траншу до траншу – це сценарій для бананової республіки, але не для держави, яка претендує на роль індустріальної та суверенної» - вважає експерт. У наших громадян таке враження що намагаються виховати модель поведінки «утриманки» - якщо ви будете гарно себе вести, то Господар буде вас періодично обдаровувати грошовими сумами.

У риториці інформаційних повідомлень зникають слова «позичка», «кредит» чи «відсотки», а натомість звучать – "транш", "макрофінансова допомога", "надання коштів". В даному випадку міжнародні кредитори діють як ломбард з нечесною рекламою, а наша держава – як простачок-п’яничка, який позичає кошти, не розуміючи, чим і коли їх прийдеться віддавати.

Єдиний вихід зіскочити з кредитної голки – це провести тривалі і складні переговори про списання хоча би половини боргу, і тут Сергій Рибалка абсолютно правий. Прикро, що офіційні перевірники від України при заключенні угод про кредитування часто грають не за національні інтереси України, а навпаки, на стороні кредитора. Особливо помітно це було при підписанні вкрай невигідної угоди про реструктуризацію боргу, і про це також пише С.Рибалка. Угоду прийдеться переглядати, і добре, шо про це починають уже говорити на майданчику фінансового комітету Верховної Ради.

У світі та у Європі відомі позитивні приклади списання боргів, правильно, що депутати починають їх вивчати. Подібна ідея лише спочатку здається фантастичною, потім після її вивчення вона перетворюється на мету, а при настанні вигідних обставин – на можливість", – резюмує експерт.