live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міністерство фінансів може легалізувати ігрові автомати в Україні, - ЗМІ

В українському уряді представили проект ліцензійних умов лотерейного бізнесу, який може створити великий ринок заборонених в Україні азартних ігор

Про це йдеться в аналітичному матеріалі "Ліцензійна підтасовка: під кого Мінфін готує умови для лотерейного ринку" на сайті "Апостроф".

Як зазначає видання це пов’язано з тим, що Міністерство фінансів України написало проект постанови, який регулює умови та вартість отримання ліцензій для лотерейного бізнесу.

Але в ліцензійних умовах Мінфіну відсутні чіткі правила, які визначають, яку саме гру на гроші можна вважати лотереєю, а яку - відносити до азартних ігор.

"Це створює ризик узаконити перетворення України на один великий "Лас-Вегас". Особливо це стосується ігор на лотерейних терміналах самообслуговування (ЛТС). Сьогодні ми вже є свідками цього процесу - варто лише зайти в будь-який з так званих "інтернет-клубів" або "комп'ютерних салонів" під вивіскою легальних операторів держлотерей, де спокійно можна пограти в будь-яку з тисяч заборонених у нас в країні азартних ігор, які їх організатори проводять, прикриваючись назвою "лотерея", - йдеться в тексті.

Видання зазначає, що саме ліцензійні умови повинні були виписати чіткі критерії, за якими ту чи іншу гру можна вважати лотереєю. Але цього в положеннях ліцензійних умов немає. Також відсутні і принципи перевірки відповідності кожної з ігор закону.

"За загальними фразами неможливо зрозуміти, які саме будуть механізми перевірки достовірності даних про обороти, одержуваних контролюючим органом від оператора, методи виявлення проведення неправомірних лотерей , методи контролю оборотів в інтернеті, способи реакції на порушення і припинення протиправної діяльності", - пише "Апостроф".

Головна проблема ініціативи Мінфіну - відсутність механізмів побудови в Україні прозорого лотерейного ринку, який би базувався, на чітко виписаних принципах проведення кожного з типів ігор та постійному контролі держави за діями операторів.

  • Зазначимо, в 2012 році був прийнятий ініційований урядом Азарова закон «Про державні лотереї в Україні». Але відповідно документа умови і вартість видачі ліцензій лотерейному бізнесу повинен встановити Кабмін.
  • До 2017 року жоден уряд так і не зміг видати постанову, яка б затвердила умови ліцензії для «лотерейщиків». Але 5 травня Мінфін на чолі з міністром Олександром Данилюком таки опублікував проект постанови, який повинен визначити рамки існування цього бізнесу.
  • Прийнятий за Азарова закон «Про державні лотереї» визначає, що оператори державних лотерей повинні мати досвід роботи на цьому ринку не менше 10 років. Також вони повинні мати не менше 5 тисяч пунктів розповсюдження  лотерей.
  • Зараз цим умовам відповідає 3 компанії – УНЛ (Українська національна лотерея), «Патріот» та М.С.Л. Дві останні компанії з цього списку потрапили в санкційний список.  
  • УНЛ єдиний оператор, якому ця схема вигідна. Саме цей оператор сьогодні є монополістом на ринку, тому що проти нього єдиного досі не введені санкції, навіть незважаючи на визнання ним співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів.
  • Нагадаємо, що азартні ігри заборонені в Україні з 2009 року.

новини партнерів

31 жовтня, 2020 субота

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати