live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні 36 тисяч людей лікується від ігроманії, - нардеп

Запропоновані Мінфіном умови ліцензування лотерейного ринку призведуть до подальшого зростання в Україні ігроманії

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів народний депутат від БПП Павло Кишкар.

"Професійна спільнота не раз збиралася у Верховній Раді. Люди, які розуміються на гральному бізнесі наполягають на тому, щоб держава запровадила систему контролю і моніторингу. Але Кабмін зробив все навпаки. Без цього, кого б не запросили з інвесторів заходити нічого працювати не буде. Повний хаос, який ви бачите сьогодні, який провокує зростання злочинності, робить великий внесок до нашої психіатрії", - розповів він.

За словами нардепа кількість ігроманів, які звертаються за допомогою до лікарів, постійно зростає. На сьогодні це 36 тисяч людей.

"Це наслідок державної політики. Через те, що ми самоусунулися і виходять такі постанови. Без обговорення в широкому колі, без залучення представників Міністерства охорони здоров’я, психіатрії. Якщо ми проконрулюємо роботу лотерейних операторів, то не допустимо зростання ігроманії так як це було в 2007-2008 роках", - зазначив Кишкар.

Друге важливе питання, за словами нардепа, це контроль роботи ігрового бізнесу в інернеті. "Там величезні гроші неконтрольовано виводяться з країни", - заявив він.

"Заклик до міністра Данилюка, його заступника Марченка та Гройсмана. Розберіться, та професійно викладіть ці ліцензійні умови. Це дозволить вам дійсно стати ефективними менеджерами цієї реформи, це дозволить зберегти життя тисяч людей, це дозволиь збільшити надходження до бюдждету", - підсумував нардеп.

Міністерство фінансів України розробило умови отримання ліцензій для лотерейного бізнесу. Цей документ залишає на ринку монополію для однієї компанії і зменшує надходження податків в держбюджет, писало видання Апостроф.

Також видання "Дзеркало тижня" писало, що проект ліцензування лотерейного ринку від Мінфіну може легалізувати гральний бізнес, який заборонений в Україні з 2009 року.

У проекті ліцензійних умов немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. Останнє віднесено до азартних ігор і заборонено в Україні. "У результаті такого ліцензування лотереї ми можемо отримати заодно й легалізацію азартних ігор", - йдеться в матеріалі.

Також проект ліцензійних умов майже не контролює грошовий потік від лотерей. Весь контроль лотерейного ринку зводиться переважно до використання звичайних касових апаратів у пунктах реалізації лотерей.

Зазначимо, поки Мінфін запропонував саме проект постанови. Для того, щоб описані вище умови запрацювали, її повинен підписати прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

  • Нагадаємо, всього на українському ринку державних лотерей працює 3 компанії – УНЛ (Українська національна лотерея), "Патріот" та М.С.Л. (Молодьспортлото). З вересня 2015 року М.С.Л. та «Патріот» потрапили в санкційний список компаній в Україні. 
  • Головний аргумент, який використало СБУ, щоб занести М.С.Л. в список санкційних компаній – лист 5-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. В 2012 році М.С.Л. запропонували Мінфіну залучити гроші від лотерей на фінансування Євро-2012. Тодішній уряд попросив довести, що у компанії є впливовий фінансовий партнер. М.С.Л. надіслала листа в якому вказало, що партнером з реалізації проекту може виступити «Альфа-банк». Сам банк і тоді, і зараз не був у структурі власності компанії.
  • В ЗМІ згадується, що компанії "Альфа-групп", яка належить російському олігарху Михайлу Фрідману, належить М.С.Л. Насправді, єдині фінансові відносини М.С.Л. та "Альфа-групп" - це звичайний кредит від "Альфа-банк". У структурі власників "М.С.Л." є тільки громадяни Кіпру та України, до яких санкції президента не застосовуються.
  • Більше року М.С.Л. намагається відстояти свої права у Вищому адміністративному суді України. Після численних перенесень судових засідань ніякого рішення не оголошено. А СБУ навіть відмовилось від своїх претензій до М.С.Л.
  • Компанія УНЛ на сьогодні залишилась монополістом на ринку. Проти неї єдиної досі не ввели санкції, навіть не зважаючи на визнання співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів. 

новини партнерів

28 травня, 2020 четвер

28 травня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати