Луценко розповів про високопосадовців, справи яких вже скеровано до суду

Генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив прізвища високопосадовців, справи яких ГПУ вже скеровано до судів, а також назвав декілька актуальних справ, які ще чекають направлення найближчим часом

Про це він розповів 24 травня у ВерховнійРадіпід час презентаціїсвогозвіту за результатами першого року роботи на посаді.

Зокрема, серед  тих, чиї справи вже знаходяться у суді, генпрокурор назвав прізвища діючого заступника міністра охорони здоров’я Василишина, який з метою особистого збагачення примушував лікарів вимагати від пацієнтів гроші; діючого першого заступника голови Державної служби України з питань праці М.Бардонова - за факт одержання неправомірної вигоди у сумі 200 тисяч гривень; діючого судді Вищого господарського суду України Швеця; який шляхом обману замахнувся заволодіти чужим майном вартістю 1,2 мільйона гривень, діючого першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації; Героя України Романчука – за хабар у 90 тисяч доларів США; діючого Вишгородського міського голови О.Момотата його поплічників, які вимагали 300 тисяч євро хабара та 4 тисячі квадратних метрів нежитлових приміщень; злочинного угруповання під керівництвом заступника прокурора Рівненької області А.Боровика, яке незаконно видобувало бурштин на території області та за грошову вигоду не перешкоджало цій злочинній схемі; виконувача обов’язків заступника начальника Львівської митниці Ю.Борисова– за 15 тисяч доларів США хабара; заступника голови Київської обласної державної адміністрації І.Любка– за 200 тисяч гривень хабаря, та багатьох інших посадовців.

«На черзі направлення до суду ще низки актуальних справ. Завершено досудове слідство і триває процедура ознайомлення із матеріалами провадження стосовночлена Вищої ради правосуддя П. Гречківського - отримання хабара у сумі 51 тис. дол. США за сприяння у винесенні судом рішення, посадовців Бучанської міської ради, які незаконно вивели з державної власності землі площею 890 гектарів вартістю сотні мільйонів гривень», - розповів Луценко.

За інформацією генпрокурора, триває слідство, але вже повідомлені підозри основним фігурантам корупційних схем, зокрема: посадовцям Харківської міської ради (заволодіння 25 га землі вартістю 129 млн.грн.), фіскальної служби Київської області (розтрата 12 млн.грн. коштів держбюджету), «Миколаївського морського торговельного порту» (завдано збитків ДП загалом на 6,6 млн.грн.), фактичному власнику «ТЕРРА БАНК» (розтрата 305 млн.грн. грошей вкладників), голові правління банку «Михайлівський» (збитки 2,7 млрд. грн.).

«Рік тому, коли в цьомузалі мене  призначилигенеральним прокурором, я розумів, щотепер для відновленнясправедливості я можуопертися на Закон.  Ми діятимемо крок за кроком. Справедливість і Закон будуть встановлені», - підкреслив генпрокурор.