//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прихильників Московського патріархату вдвічі менше, ніж Київського, - опитування


фото: Центр Разумкова
Православна церква й надалі лишається лідером суспільної довіри, проте Московський Патріархат стрімко втрачає свої позиції в Україні

Ці дані містяться у новому дослідженні релігійної ситуації в країні, проведеному Центром Разумкова з 3 по 9 березня 2017 року. 

63% опитаних довіряють Церкві, хоча це і дисонує з даними щодо морального авторитету Церкви. З таким її статусом погоджуються тільки 42%, при майже 39% не згідних з такою тезою. Ставлення до поширених конфесій або позитивне, або байдуже, хоча значна частка (15-20%) засвідчила негативне ставлення до євангелічних і харизматичних Церков, ісламу та юдаїзму.

Водночас знизилась кількість опитаних, які вважають, що в Україні впав рівень свободи совісті. Тільки 15% вважають, що влада ставиться до всіх Церков однаково. В суспільстві спостерігається дедалі активніший запит на соціальне служіння Церкви.

Моральний авторитет ​у Церкві бачить абсолютна більшість українців в західних регіонах країни (68,2%). При цьому ж більше половини мешканців Сходу (52,9%) і Півдня (54,4%) нашої держави не вважають церкву моральним авторитетом.

Разом з тим понад 38% православних відносять себе до УПЦ Київського Патріархату і всього лише 17,4% – до УПЦ (МП). Прихильників УАПЦ - 1,5% і більше третини (35,7%) "просто православних".

Київський Патріархат домінує над Московським у всіх регіонах, окрім Півдня України, де їхні позиції рівні, по 22,1% послідовників. Майже половина респондентів Сходу і Півдня ідентифікують себе просто православними, 47 та 50% відповідно.

Майже третина наших громадян (29,2%) вважає, що треба згуртуватися навколо Київського Патріархату. Цікаво, що 14% відсотків вірних УПЦ (МП) теж підтримують цю ідею. Кожен п’ятий українець підтримує ідею об’єднання всіх в Єдину Помісну Церкву. Знову ж таки понад 15% послідовників УПЦ (МП) теж підтримують цю тезу. І тільки 7,7% опитаних вважають, що Українська Православна Церква (МП) має залишатися невід’ємною частиною РПЦ. Таких майже третина в самій УПЦ (МП) та майже 10% серед "просто православних".

  • Раніше до Верховної ради було внесено законопроект №4511 про особливий статус релігійних організацій із керівними центрами в державі, визнаній агресором. Цей проект може стосуватися статуса Української православної церкви Московського патріархату, деяких протестантських церков та інших релігійних організацій, якими керують із Росії.
  • Також у Раду був внесений проект №4128, який дозволяє міняти підпорядкованість релігійної общини за згодою більшості членів релігійної громади, присутніх на зборах.

новини партнерів

‡агрузка...

24 серпня, 2019 субота

23 серпня, 2019 п'ятниця

24 серпня, 2019 субота

23 серпня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати