Переворот у Туреччині: у парламенті стверджують, що причетність Гюлена доведена

Голова комісії парламенту Туреччини з розслідування подій спроби перевороту заявив, що отримав висновок комісії з доказами причетності до події терористичної течії Фетхуллаха Гюлена

Про це повідомило агентство Anadolu.

"Це чітко відображено в підсумковому звіті комісії", - зазначив голова комісії.

Він підкреслив, що усі факти та дані говорять про те, що за переворотом 2016 року стоїть течія Гюлена, а сам Фетхуллах був організатором цього перевороту. За словами Петека, рух Гюлен вже 50 років усередині країни та закордоном намагаються підірвати політичний устрій у Туреччині. Окрім того, він висловив невдоволення роботою турецької розвідки.

"Турецька розвідка, що діє як у країні, так і за кордоном, не відповідає вимогам держави. Необхідно усунути проблеми і недоліки в діяльності розвідувальних структур, розробити нову концепцію національної розвідки Туреччини, яка могла б відповідати цілям і завданням країни", - сказав голова комісії.

Раніше мусульманський опозиційний проповідник Фетхуллах Гюлен, який живе в США, пообіцяв повернутися в Туреччину, якщо незалежне міжнародне розслідування доведе його вину.

  • У ніч з 15 на 16 липня у Туреччині стався державний переворот. Військові спробували захопити владу, проте зазнали поразки. Через причетність до спроби військового перевороту 15 липня 2016 року суд турецької провінції Ерзурум присудив довічний термін двом військовим. Згодом проповіднику Гюлену турецька влада висунула обвинувачення в організації заколоту. 

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати