live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд вигадав, як перезапустити ринок лотерей. Можуть легалізувати гральні автомати

Мінфін на початку червня передасть на затвердження Кабміну проект ліцензійних умов для лотерейного бізнесу. Ці умови можуть легалізувати заборонені в Україні гральні автомати

Про це пише сайт "Апостроф".

Для громадського обговорення нормативного документа такого рівня, як ліцензійні умови потрібно від 1 до 3-х місяців. У випадку з ліцензійними умовами для лотерейних операторів, регулятору треба було всього 20 днів.

На думку юриста і експерта лотерейного ринку Зоряни Топорецької, Мінфін намагається обійти Верховну Раду, яка декілька разів відмовлялася голосувати за законопроекти Кабміну щодо легалізації азартних ігор, визнаючи їх корупційними.

Чиновники пропонують дозволити гральні зали з терміналами ЛТС (лотерейні термінали самообслуговування). При цьому Мінфін не вимагає сертифікації програмного забезпечення.

"Під цією маркою будуть існувати заборонені сьогодні гральні зали. Але тепер вони будуть працювати легально, як розповсюджувачі лотерей. У кожному залі поставлять кілька класичних тиражних лотерей, яких ми всі знаємо", - впевнена Топорецька.

Як розповідав у ефірі Еспресо.TV народний депутат Павло Кишкар, запропоновані Мінфіном умови ліцензування лотерейного ринку призведуть до подальшого зростання ігроманії в Україні. 

"Люди, які розбираються в гральному бізнесі, наполягали на тому, щоб держава ввела систему контролю і моніторингу. Але Кабмін зробив все навпаки. Без цього, кого б не запросили з інвесторів заходити, нічого працювати не буде. Повний хаос, який ви бачите сьогодні, який провокує зростання злочинності, робить великий внесок в нашій психіатрії", - розповів він.

Газета "Дзеркало тижня" в своїй статті теж вказує, що умови ліцензування лотерейників від Мінфіну не розділяють лотереї Тото і букмекерство.

Останнє відноситься до азартних ігор і заборонено в Україні. В результаті такого ліцензування лотерей , Україна може отримати заодно і легалізацію азартних ігор.

"Проект ліцензійних умов майже не контролює грошовий потік від лотерей. Весь контроль лотерейного ринку зводиться до використання звичайних касових апаратів в пунктах реалізації лотерей", - пише "Дзеркало тижня".

Крім того, ліцензійні умови встановлять на ринку монополію одного оператора - УНЛ. Мінфін пропонує не видавати ліцензії компаніям, що потрапили до списку санкцій РНБО.

  • Нагадаємо, всього на українському ринку державних лотерей працює 3 компанії - УНЛ (Українська національна лотерея), "Патріот" і М.С.Л. (Молодьспортлото). З вересня 2015 М.С.Л. і «Патріот» потрапили до списку санкцій компаній в Україні.
  • Головний аргумент, який використовувало СБУ, щоб занести М.С.Л. в санкційний список - лист 5-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. У 2012 році М.С.Л. запропонувала Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером вказало «Альфа-банк».
  • Сам банк і тоді, і зараз не був в структурі власності компанії. Єдині фінансові відносини М.С.Л. і «Альфа-Банк» - це звичайний кредит. Пізніше СБУ відмовилося від своїх претензій до М.С.Л, але компанія залишилася в списку санкцій.
  • Компанія УНЛ сьогодні залишилася монополістом на ринку. Тільки проти неї не ввели санкції, незважаючи на визнання ним співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів.

новини партнерів

2 червня, 2020 вівторок

2 червня, 2020 вівторок

1 червня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати