live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Війна на Донбасі - це покарання за Волинську трагедію, - львівський митрополит

Львівський архієпископ-митрополит Римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький закликав український народ визнати свою вину у "геноциді" поляків та очиститися від цього "гріха"

Про це він заявив в інтерв’ю польському релігійному тижневику Niedziela.

За словами митрополита, українці важко страждають від бойових дій з Росією. "Багато молодих людей із Західної України йдуть на фронт і дуже часто, на жаль, їхнє життя, власне, там і закінчується. У нас відбуваються сповнені болю похорони. Багато людей повертаються фізично і морально скаліченими. Знищено багато церков і будинків", - описує він жахіття війни.

Водночас, стверджує Мокшицький, українці нібито самі винні у тому, що відбувається.

"Україна має замислитися і відповісти собі на питання, чому так відбувається,  Господь не є Богом, котрий карає свій народ, своїх дітей, а дає нам знати, нагадуючи про своє право любові до іншої людини. Гадаю, що особливо ця відповідь повинна з'явитися зараз, у рік появи Богородиці у Фатімі (у 1917 році в португальському місті Фатіма Матір Божа шість разів з’являлася трьом вівчарикам, – ред.), котра говорила, що комунізм є карою за гріхи, за відвернення від Бога, і одночасно закликала до повернення, покути та каяття перед Господом. На українському народі надалі висить гріх "геноциду", який йому донині важко визнати і від якого важко очиститися, хоча вже було кілька таких спроб, зокрема, у зв’язку з 70-тими роковинами подій на Волині", - вважає митрополит.

Прикладом такої покути, говорить Мокшицький, могла би бути заява польського єпископату, прийнята спільно з Синодом УГКЦ та українським єпископатом греко-католицького обряду.

Він переконаний у тому, що доки українці не визнають своєї провини, вони "не тішитимуться благословенням". "Є потреба вибачитися та вибачити за цей великий гріх геноциду", - наголошує він.

Окрім того, Мокшицький заявив, що римо-католики моляться "за навернення Росії": "Аби вона поважала інші народи".

Прес-секретар Львівської архідієцезії РКЦ Андрій Легович заявив, що в інтерв'ю Мокшицького не було заяви про те, що війна на Донбасі є карою за Волинь.

"Там немає таких слів", - цитує його ZAXID.NET.

  • 11 липня у Польщі вперше влаштують жалобні заходи на "день пам’яті жертв геноциду ОУН-УПА".

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати