live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ФСБ cформувала перші загони, які вдерлися до України, - журналіст

Підполковник ФСБ Борис Сисенко
фото: ЦензорНЕТ
Першими на територію України вдерлися бійці загону "Іскра" під командуванням підполковника ФСБ Бориса Сисенко, випускника Київського загальновійськового командного училища

Про це повідомляє український журналіст Юрій Бутусов у себе на Facebook.

Загін було сформовано в Ростовській області. Він складався з 45 бійців - росіян, яких було завербовано у Москві та Московській області в складі трьох груп. Також до складу "Іскри" увійшов підрозділ чеченців - близько 40 бійців і ще понад 30 бійців - завербовані українці з Криму та Дніпра. Загалом близько 120 осіб.

Завданням "Іскри" було взяття під контроль аеропорта в Донецьку. На озброєнні диверсантів були гранатомети і вогнемети.

Служба Сисенко (позивний "Генерал") у ФСБ, зазначає Бутусов, підтверджена фактами його біографії:

"У грудні 1992 в званні лейтенанта командував групою спецназу в Інгушетії. Брав безпосередню участь у 2-ій Чеченській війні, потрапив в полон, після звільнення демобілізувався і пішов працювати до антитерористичного підрозділу УФСБ Ростовської області, в 2002 - майор. Звільнився з ФСБ в званні підполковника, працював в службі безпеки федеральної компанії, проживав у Ростові-на-Дону".

Як зазначає журналіст, те, що перші російські спецпідрозділи, скеровані для розпалювання війни на Донбасі, "очолювалися полковниками ФСБ, були підготовлені на території РФ, озброєні, і переправлені через кордон", є "ще одним доказом, що причина війни - це не внутрішньоукраїнські проблеми". "Це свідома операція російських спецслужб, залегендована під громадянські протести", - наголошує Бутусов.

26 травня 2014 року українські військові знищили "Іскру" в Донецькому аеропорту. Там же від серцевого нападу помер і Сисенко.

  • Паралельно з Сисенком у Донецьку, в Слов'янську діяв командир теерористичного спецзагону "Крим" Ігор Гіркін, котрий є полковником Федеральної служби безпеки Росії.

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати