live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ветеранам АТО недоступні пільги у вишах після 23 років, - ЗМІ


фото: drohobych.rda
Пільги при отриманні вищої освіти розповсюджуються тільки на тих колишніх учасників АТО, кому не більше 23 років

Про це повідомляє ZIK з посиланням на приклад демобілізованого Олександра Корнієнка, третьокурсника в механіко-машинобудівному інституті КПІ, який вчиться на інженера-конструктора

"Призвали мене весною 2013 року. Прослужив я два роки. Так як АТО в Україні почалося навесні 2014 року і ми якраз мали звільнятися, вийшов указ про часткову мобілізацію. І  згідно з законами України, нас не змогли звільнити в запас. Тому так і прослужили - я і мої товариші - 2 роки", - розповів Корнієнко.

Обрана хлопцем спеціальність складна. І він би хотів займатися лише навчанням. Але змушений підпрацьовувати, щоб заробити на життя. Адже з початку року у нього з’явились незаплановані витрати - місячна плата за гуртожиток на суму 665 гривень. Також Олександр вже немає права на соціальну стипендію.

"З 2017 року оплату за навчання підвищили у 2 рази. І дирекція сказала, щоб я сплачував повну вартість. 75% знижки уже не надається. Кажуть, що мені уже 23 роки, тому я маю сплачувати повну вартість", – каже Корнієнко.

У Міносвіти своєю чергою запевняють, що вікове обмеження у 23 роки для всіх було ідеєю парламенту. 

Два роки тому, задля підтримки бійців АТО та їхніх дітей, Верховна Рада ухвалила закон, який передбачав державну цільову підтримку для здобуття освіти у навчальних закладах.

Наприкінці минулого року уряд деталізував порядок її надання. Це, зокрема, повна або часткова оплата навчання державою, соціальні стипендії, безоплатні підручники  і проживання в гуртожитках. 

У Дніпрі серед демобілізованих користуються популярністю IТ-курси.

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати