Сліди російських кібератак знайшли у 39 штатах США, - ЗМІ
Сліди російських кібератак на виборчу систему США до виборів Дональда Трампа виявили у системах 39 штатів (з 50)
Про це повідомляє Bloomberg.
В Іллінойсі слідчі знайшли докази того, що кіберзлочинці намагалися видалити чи змінити дані виборців.
Хакерам вдалося отримати доступ до програмного забезпечення, призначеного для проведення опитувань у день виборів, та, принаймні, в одному штаті доступ до бази даних з фінансування кампанії.
Деталі щодо атак, здійснених влітку та восени 2016 року, були надані трьома особами, які безпосередньо знайомі з ходом розслідування цього питання в США.
За даними одного із них, російські хакери втрутилися у системи 39 штатів.
Масштаби кібератак настільки занепокоїли керівництво адміністрації Обами, що вони здійснили безпрецедентний крок. Американці поскаржилися безпосередньо Москві, скориставшись так званим червоним телефоном, тобто прямим екстреним каналом зв'язку між керівництвом держав.
За даними двох джерел, у жовтні минулого року Білий дім зв'язався із Кремлем, щоб запропонувати детальні документи про втручання Росії у вибори та попередити, що атаки можуть спричинити виникнення більш масштабного конфлікту.
Повідомляється, що нові деталі, підкріплені секретним документом Агентства національної безпеки, який був нещодавно розкритий на сайті Intercept, показують масштаби хакерського втручання, яке зараз уважно вивчають федеральні слідчі. Вони повинні визначити, чи мають до цього стосунок представники Трампа.
- Зазначимо, що раніше екс-керівник ФБР Джеймс Комі займався розслідуванням щодо втручання російської влади у вибори США, однак був звільнений Трампом.
- Комі заявив, що Трамп не просив його закрити розслідування про втручання Росії у вибори в США.
- Також повідомлялося, що Трамп просив керівництво Національної розвідки і Агентства національної безпеки США допомогти йому відтермінувати розслідування ФБР щодо можливих зв'язків його кампанії з Росією.
- Американське Міністерство юстиції призначило колишнього директора ФБР Роберта Мюллера радником з розслідувань можливих зв'язків виборчого штабу Трампа з Росією під час виборів 2016 року.
- ЗМІ повідомили, що Мюллер приділить особливу увагу дослідженню дій екс-керівника виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта і екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна.
- 13 червня ЗМІ повідомили, що Трамп думає над тим, щоб звільнити Роберта Мюллера - радника з розслідувань можливих зв'язків виборчого штабу президента з Росією під час виборів 2016 року.
- Актуальне
- Важливе