live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

NASA виявила сотні нових екзопланет, включаючи 10 схожих на Землю

Американські астрономи представили нову редакцію каталогу екзопланет, який включає вже понад 4000 кандидатів і півсотні землеподібних планет

Про це повідомляє офіційний сайт NASA.

Команда астрономів, що працюють з космічним телескопом NASA Kepler, який ще називають "мисливцем за екзопланетами", представила 19 червня оновлений каталог його знахідок, серед яких з'явилося 219 нових кандидатів в екзопланети (тобто таких знахідок, які потребують подальшого підтвердження). З цього числа 10 штук виключно близькі до Землі за розмірами і знаходяться в межах "населеної зони" своїх зірок (тобто на такій відстані, де температура їх поверхні може залишатися не надто високою або низькою, а вода - рідкою).

Звіт охоплює результати перших чотирьох років роботи Kepler, з 2009 по 2013 рік, коли апарат був зосереджений на зірках в сузір'ї Лебідь.

Читайте також: Відкриття NASA про позаземне життя у Сонячній системі. Що потрібно знати

У цій зоні Kepler визначив вже 4034 кандидатів, з яких дотепер підтверджено 2335. До їхнього числа входять і 50 землеподобних кандидатів у "житлових зонах", включно із більш ніж 30 підтверджених знахідок.

Окрім того, у цій масі виявлено несподівано чіткий поділ невеликих планет на дві групи: кам'янисті і дрібні, на зразок Землі, і більші газові, схожі на Нептун, хоча і менше цього крижаного гіганта. Кордон між ними становить приблизно 1,75 розміру Землі: планети, які перевищують цей показник, стають подібними на Нептун.

За словами вчених, така знахідка - це "все одно що відкрити, що ссавці і рептилії - це дві різні гілки на дереві життя".

  • В травні команда з Дніпра увійшла у ТОП-10 конкурсу NASA. Українські інженери розробили освітньо-науковий проект Diversity, мета якого — підготовка нового покоління космічних дослідників та популяризація космосу.

новини партнерів

23 листопада, 2017 четвер

22 листопада, 2017 середа

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати