У Британії хворих лікуватимуть за допомогою собак

Лікарням слід пускати собак та інших тварин до палат і навіть в операційні, щоб допомагати пацієнтам

Так вважають у британському Королівському коледжі сестринської справи (RCN), передаэ BBC.

До такого висновку у закладі дійшли, зібравши численні історії про те, як контакт із тваринами допомагав людям відновити здоров'я.

Зокрема, у нещодавньому опитуванні, в якому взяли участь 750 медсестер, 82% сказали, що тварини можуть допомогти пацієнтам бути більш фізично активними, а 60% впевнені, що тварини поліпшують самопочуття. Втім, за словами багатьох із них, тварини заборонені там, де вони працюють.

Аманда Чізлі, яка працює над загальнонаціональними рекомендаціями щодо тварин у лікарнях, вважає, що це пов'язано із побоюваннями, ніби домашні улюбленці розповсюджуватимуть інфекції у закладах охорони здоров'я, а також "іншими міфами щодо загроз" присутності тварин у палатах.

Але, додає експерт, є вдалі приклади, коли лікарні робили присутність тварин безпечною. Один маленький пацієнт, приміром, був надто переляканим, аби погодитися на необхідну для порятунку від раку процедуру. Врешті, це сталося за допомогою пса, який супроводжував дівчинку до анестезіолога і лишався з нею потім.

"Собака заспокоїла її, значно зменшивши страждання для неї та її батьків. Врешті, це дозволило лікарям врятувати її життя", - зазначила Чізлі.

Натреновані собаки, додає вона, можуть допомогти з рухливістю та фізіотерапією.

Собаки також можуть допомогти відвернути увагу пацієнта - наприклад, коли дитина боїться укола.

Що ж стосується побоювань, каже Аглов, щодо того, наприклад, домашні тварини можуть розповсюджувати інфекції, то їх можливо усунути, переконавшись, що вони не блукають з палати до палати або від пацієнта до пацієнта, а закріплені за конкретною людиною у конкретний час.

Своєю чергою власникам доведеться забезпечити своєчасну вакцинацію улюбленців, а також дбати про чисті лапи.