Petya схожий на WannaCry, але складніший, - Європол
Комп'ютерний вірус "Petya", який у вівторок атакував Україну, а пізніше поширився по країнах Європи і світу, схожий на попередню атаку вірусу WannaCry, але більш складний
Про це йдеться у повідомленні Європолу.
"Це ще один серйозна атака з глобальним впливом, хоча число постраждалих ще не відомо. Є чіткі збіги з атакою WannaCry, але є також ознаки більш складної атаки, призначеної для використання різноманітних вразливостей. Це демонстрація того, як масштабно розвивається кіберзлочинність і, знову ж таки, нагадування компаніям про важливість прийняття відповідних заходів кібербезпеки", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що після перших повідомлень про вірус Європол створив термінову координаційну комісію і в даний час активно стежить за поширенням вірусу.
"Ми знаходимося в тісному контакті з правоохоронними органами із заражених країн та ключових партнерів галузі, щоб оцінити вплив цього нападу, координувати дії та об'єднати зусилля. На цьому етапі ще неможливо сказати, скільки було постраждалих", - зазначили у Європолі.
Європол рекомендує у разі зараження комп’ютерних систем ні в якому разі не платити хакерам.
"Ви будете не тільки фінансувати злочинців, але й навряд чи отримаєте доступ до ваших файлів. Це особливо актуально у випадку з Petya, тому що обліковий запис електронної пошти, який використовується для керування вимогами щодо викупу, був заблокований", - йдеться у повідомленні.
Також в разі кібератаки рекомендується повідомити місцеву поліцію і зберегти копію фішингового електронного листа.
Необхідно також відключити заражений пристрій від Інтернету. Якщо заражений пристрій є частиною мережі, спробуйте якнайшвидше ізолювати його, щоб запобігти поширенню вірусу на інші машини.
"Потім ви можете відформатувати жорсткий диск, переінсталювати операційну систему та додатки, запускати будь-які доступні оновлення та, нарешті, відновити заблоковані файли з вашого резервного пристрою", - зазначають в Європолі.
Як відомо, вірус WannaCry атакував урядові та комерційні установи з 12 травня 2017 року. Одними з перших були атаковані комп'ютери Іспанії, згодом вірус поширився на інші країни. Від вірусу також постраждали комп'ютери приватних осіб.
Станом на 17 червня заражені комп'ютери 150 країн, кількість заражених комп'ютерів перевищила 500 тисяч.
Все по темі: Кібератака на Україну
- Нагадаємо, що 27 червня хакери атакували низку українських банків.
- Компанія "Київенерго" також сьогодні зазнала хакерської атаки. Там розповіли, що були змушені вимкнути всі комп'ютери.
- ЗМІ повідомили, що вірусна атака хакерів заблокувала майже всі комп'ютери "Запоріжжяобленерго", "Дніпроенерго" та Дніпровської електроенергетичної системи.
- Державний "Ощадбанк" обмежив деякі функції з обслуговування клієнтів через хакерську атаку на українські банки.
- Хакери атакували найбільший український аеропорт - "Бориспіль" та здійснили кібератаку на комп'ютерні сервери Кабінету міністрів.
- Також українська компанія експрес-доставки "Нова пошта" зазнала хакерської атаки.
- "Укрпошта" і "Укртелеком" теж зазнали хакерської атаки, комп'ютерні системи підприємств не працюють.
- Служба безпеки України виклала у загальний доступ детальні технічні поради щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.
- Майже 150 стратегічних для України підприємств, у тому числі атомні електростанції (АЕС), не постраждали в ході вірусної атаки, повідомляє Кабмін.
- Актуальне
- Важливе