live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Раді скаржаться, що Мінфін кулуарно просуває документ, який легалізує гральні автомати

Мінфін проігнорував Верховну Раду та розробив проект ліцензійних умов лотерейного бізнесу, який дозволить легалізувати заборонені ще в 2009 ігрові автомати в Україні

Про це розповіла голова податкового комітету ВРУ Ніна Южаніна, передає УНН.

“Є велика кількість зареєстрованих законопроектів щодо ігорного бізнесу. Придумувати і створювати новий документ — це не коректно по відношенню до Комітету, по відношенню до ВР. Треба ж розуміти, що ми вже працювали у робочих групах комітету, маємо дуже багато експертних висновків і концепцій, які пропонували застосовувати у нашій країні для того, щоб ігровий бізнес вивести із тіні і мати надходження у бюджет. Але чомусь цей документ (проект ліцензійних умов для лотерейників, - ред.) готується у відриві від існуючих пропозицій і не обговорюється ні з ким. Це дуже прикро”, - зазначила вона.

Южаніна переконана, що депутати мають знати над чим працює уряд.

“Адже на сьогодні відомо лише про сам факт роботи, яка ведеться. Проаналізувати документ ми не можемо,” - наголосила вона.

Зазначимо, Міністерство фінансів України розробило умови отримання ліцензій для лотерейного бізнесу. Як пише газета "Дзеркало тижня", проект ліцензування лотерейного ринку від Мінфіну може легалізувати гральний бізнес, який заборонений в Україні з 2009 року.

У проекті ліцензійних умов немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. А останнє віднесено до азартних ігор і заборонено в Україні.

За словами експерта з лотерейної тематики Зоряни Топорецької чиновники Мінфіну пропонують дозволити гральні зали з терміналами ЛТС (лотерейні термінали самообслуговування). При цьому відомство Данилюка не вимагає сертифікації програмного забезпечення.

Крім цього проекту постанови створює монополії на лотерейному ринку. В свою чергу, Антимонопольний комітет України визнав, що нові ліцензійні умови Мінфіну для лотерей негативно вплинуть на конкуренцію на ринку.

  • Нагадаємо, всього на українському ринку державних лотерей працює 3 компанії - Національна лотерея, "Патріот" і М.С.Л. (Молодьспортлото). З вересня 2015 М.С.Л. і «Патріот» потрапили до списку санкцій компаній в Україні.
  • Головний аргумент, який використовувало СБУ, щоб занести М.С.Л. в санкційний список - лист 7-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. У 2010 році М.С.Л. запропонувала Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером вказало «Альфа-банк».
  • Сам банк і тоді, і зараз не був в структурі власності компанії. Єдині фінансові відносини М.С.Л. і «Альфа-Банк» - це звичайний кредит. Пізніше СБУ відмовилося від своїх претензій до М.С.Л, але компанія залишилася в списку санкцій.
  • Компанія  Національна лотерея сьогодні залишилася монополістом на ринку. Тільки проти неї не ввели санкції, незважаючи на визнання ним співпраці з фірмами, які СБУ звинувачує в підтримці терористів.

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

24 листопада, 2017 п'ятниця

23 листопада, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати