live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрономи сфотографували найближчу до Землі активну галактику

Вчені Європейської південної обсерваторії за допомогою великого телескопа сфотографували найближчу до нас активну галактику - Messier 77

Про це повідомляє прес-служба обсерваторії.

Ядра активних галактик часто затьмарюють своїм блиском інші частини своєї зоряної системи. Ці галактики - одні з найяскравіших тіл у Всесвіті. Вони випромінюють енергію у всіх діапазонах спектру: від гамма-променів і рентгена до мікрохвиль і радіохвиль. 

Messier 77 особливо яскраво випромінює в інфрачервоних променях. Вона класифікується як сейфертовська галактика II типу. 

Сліпуча яскравість галактики обумовлена ​​насамперед випромінюванням її центрального джерела - аккреционного диска навколо надмасивної чорної діри. Потоки речовини, що спрямовуються до чорної діри, стикаються і розігріваються до надвисоких температур, що призводить до виділення величезної кількості енергії. 

Вважається, що утворений таким чином аккреційний диск набуває форму товстого "пончика" з газу та пилу. Ще в 2003 році таку структуру в ядрі Messier 77 вдалося зареєструвати спостереженнями на інтерферометрі з надвисокою роздільною здатністю.

Наведений знімок Messier 77 отримано накладенням зображень у чотирьох різних смугах спектра, відповідних синьому, червоному, фіолетовому та рожевому кольорам. Поблизу центральної частини галактики видно фонову зірку, що належить до Чумацького Шляху. До того ж, на знімку можна розгледіти безліч більш далеких галактик.

Messier 77 знаходиться в сузір'ї Кита в 47 млн світлових років від нас.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати