live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вкладники банку "Надра" звинувачують Фірташа у придбанні "Інтера" за їхні кошти


фото: Chiсago Tribune
Шевченківський районний суд Києва розглянув позов одного з вкладників банку "Надра" до фінустанови, компанії Centragas Holding, підприємця Дмитра Фірташу та НБУ

Про це йдеться у рішенні суду за 9 червня, текст якого оприлюдено у Єдиному державному реєстрі.

Вкладник просив суд перевірити, чи не використані були кошти вкладників (у т.ч. його особисто) для викупу Фірташем долі російського "Першого каналу" в структурі власності "Інтера" й чи не використовувалися з цією метою кошти отримані від Нацбанку.

Що це за вкладник, це у рішенні суду не розкривається. Як і в інших подібних випадках він фігурує як "Особа_1".

Читайте також: Як Фірташ ховає "Інтер" від санкцій

Свій позов фізособа мотивувала тим, що відповідно до закону про банки, фінустанова відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном. На власників істотних часток і керівників банку за рішенням суду може бути покладена відповідальність за зобов'язаннями банку в разі оголошення його (з вини власників і керівників) неплатоспроможним.

Вкладник банку "Надра" цікавився, зокрема, через які компанії Фірташ провів таку угоду; яку суму заплатили і коли саме (день, місяць); яке походження цих коштів; через рахунки яких компаній і через які банки здійснювалася оплата; чи не є $100 млн, витраченими на "Інтер", коштами, виведеними з банку "Надра" перед визнанням його неплатоспроможним, і не використовувалися чи на ці цілі кредити рефінансування НБУ.

Читайте також: Газово-медійний корупційний тандем "Фірташ-Льовочкін"

Однак, суд відмовився задовольнити прохання позивача й не став витребувати відповідні докази у низки держструктур, в т.ч. у Генпрокуратури.

  • У лютому 2015 року Фірташ викупив 29% акцій телеканалу "Інтер" за $ 100 млн. Цей пакет акцій перед цим належав російському уряду.
  • Таким чином 100% акцій "Інтеру" сконцентрувалися в руках Фірташа та голови Адміністрації президента часів Януковича, а нині нардепа від "Опозиційного блоку" Сергія Льовочкіна. Окрім того, такий перерозподіл портфелей уберіг канал від санкцій.
  • На початок квітня 2017 року борг збанкрутілого банку "Надра" за кредитами рефінансування становив 9,8 млрд грн.

новини партнерів

23 листопада, 2017 четвер

22 листопада, 2017 середа

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати