США перевірять, як український Центр протидії корупції використовував грантові гроші

У США ініціювали перевірку використання грошей американських платників податків громадськими організаціями в Україні

Відповідне розслідування розпочато федеральними правоохоронними органами на підставі документів, перекладених Держдепом США, повідомляє Foxnews.

"Як з'ясувалося, одним із суб'єктів розгляду стала громадська організація – Центр протидії корупції в Україні, яку очолює активіст Віталій Шабунін. Організацію підозрюють у нецільовому використанні виділених програмами США грантових коштів, а членів Центру - у незаконному збагаченні за рахунок грошей американських платників податків", - сказано в повідомленні.

Як звертає увагу медіа, в матеріалі "Корумпована Україна є епіцентром битви між Сходом і Заходом, США і Росією" екс-заступник речника Держдепартаменту США Адам Ерелі приділив особливу увагу цій організації.

За даними американського чиновника, голова Центру протидії корупції, отримував істотну фінансову підтримку від уряду США, можливо, мав доходи від "полюбовних угод і відкатів".

"Директор ЦПК Віталій Шабунін заробляє $34 тис. за поданими до податкової даними. У 2010 році він придбав квартиру за $60 тис. У 2014 році він придбав землю під Києвом за $20 тис. У 2016 році він продав свою квартиру за $34 тис. і побудував будинок за $83 тис.. Вся нерухомість зареєстрована на ім'я його дружини, і не існує іпотечних кредитів на майно", – підкреслює автор статті.

За інформацією Посольства США в Україні, американські федеральні органи розраховують на сприяння з боку українських правоохоронців у процесі розслідування діяльності ЦПК. Зокрема, в Генпрокуратуру України будуть передані доручення американських прокурорів для їх подальшої реалізації в рамках надання міжнародної правової допомоги.

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати