"Укргазбанк" підписав Меморандум з USAID щодо розвитку енергоефективності в Україні PR

Укргазбанк підписав Меморандум про співпрацю з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) для реалізації програми енергозбереження і збільшення енергоефективності у містах України

Про це повідомляє прес-служба банку.

Основною метою співпраці УКРГАЗБАНКУ з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» є залучення інвестицій у проекти з енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. 

Меморандум про співпрацю підписали перший заступник голови Правління УКРГАЗБАНКУ Андрій Кравець та керівник Проекту USAID Діана Корсакайте.

Наголосивши про важливість співпраці з Проектом USAD, перший заступник голови Правління УКРГАЗБАНКУ Андрій Кравець, зазначив, що сторони сприятимуть впровадженню найкращих практик та європейських стандартів з енергоефективності, прозорості  процесу реформування муніципальної енергетики в Україні, залученню інвестицій у проекти з енергетичної ефективності та використання альтернативних джерел енергії. 

«Партнерство з USAID є одним із економічно ефективних шляхів поліпшення конкурентоспроможності бізнесу і зниження витрат на енергоносії для кожної української родини, боротьби зі зміною клімату та очищення повітря. Ми вдячні Проекту USAID за вагомий внесок у цей процес. В Одесі, Хмельницькому, Чернігові, Вінниці, Дніпрі, Харкові, Тернополі та ряді інших українських міст вже розробляються і реалізуються проекти, які сприяють енергозбереженню. Залучення таких партнерів, як USAID, відкриває великі перспективи для нашого ЕКО-банку і країни в цілому щодо підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Впевнений, Меморандум сприятиме реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження в Україні», - наголосив Андрій Кравець.

Старший спеціаліст з питань енергетики і змін клімату USAID Андрій Нестеренко, виказав впевненість, що УКРГАЗБАНК  буде надійним партнером Проекту USAID у залученні інвестицій у проекти з чистої енергії в муніципалітетах, з якими працює Проект.

«Зокрема, ми вже маємо спільний досвід у реалізації успішних енергоефективних проектів у житловому секторі через програму «теплі кредити», яку ми підтримуємо з 2015 року. Тепер настав час зробити наші зусилля дещо масштабнішими як з точки зору розміру проектів так і сфер діяльності. Наприклад: теплозабезпечення, водопостачання, переробка сміття та екологія», - зазначив представник USAID.  

Далі Андрій Нестеренко пояснив роль Проекту USAID, зазначивши: «Наші експерти  вже працюють з містами-партнерами над розробкою інвестиційних каталогів, техніко-економічних обґрунтувань, бізнес-планів, які допоможуть муніципалітетам отримати фінансування для реалізації проектів з чистої енергії. Запровадження найновітніших технологій у цій сфері сприятиме розвитку ефективної та екологічно орієнтованої комунальної сфери українських міст та підвищенню якості життя мешканців».

Крім того, Андрій Нестеренко, додав, що в рамках меморандуму Проект USAID також надасть потужну інформаційну підтримку у проведенні кампанії щодо популяризації енергоефективних технологій та використання альтернативних джерел енергії в містах партнерах.

Довідка: Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» працює в Україні з жовтня 2013 р.

Мета проекту: зниження викидів парникових газів та підвищення енергетичної безпеки України через удосконалення енергетичної політики, збільшення енергоефективності та залучення інвестицій в енергетичний сектор. Для реалізації цих завдань впродовж 4-ох років Проект надає допомогу  українським містам у залученні інвестицій від міжнародних фінансових організацій, комерційних та державних банків, а також приватних інвесторів у проекти з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Більшість з 35 міст-партнерів Проекту USAID  підписали угоду мерів і взяли на себе зобов'язання до 2020 року на 20% скоротити викиди СО2, а також замістити в енергетичному балансі міста природний газ альтернативними та відновлюваними джерелами енергії.