live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чотири наукові журнали опублікували фейкову статтю за мотивами Зоряних війн

Псевдонаукову роботу з жартами на тему "Зоряних війн" опублікували в чотирьох наукових журналах, а один з них навіть запропонував автору увійти до складу редакційної ради

Про це повідомив авторов блогу Discover.

Журналіст написав свою статтю головним чином на основі статей з Вікіпедії на тему мітохондрій , автоматично замінивши їх в тексті на мідіхлоріани (в міфології саги це мікроскопічні форми життя, що існують в симбіозі всередині всіх клітин живого організму і дозволяють відчувати Силу). У матеріал були також вставлені окремі відсилання до сюжетів саги, монолог Палпатина про Дарта Плегаса.

На цю вудку потрапили чотири журнали (всього статтю відправили в дев'ять видань). The American Journal of Medical and Biological Research (SciEP) прийняв статтю, але запросив за публікацію 360 доларів. International Journal of Molecular Biology: Open Access (MedCrave), Austin Journal of Pharmacology and Therapeutics (Austin) і American Research Journal of Biosciences (ARJ) опублікували статтю на безоплатній основі.

Два журналу відмовили в публікації. Ще два попросили автора переписати свою статтю і подати її повторно. Обидва рецензента рукописи, пов'язані з журналом JSM Biochemistry and Molecular Biology (JSciMedCentral), здогадалися про те, що автор їх розігрує. 

Редколегія видання Journal of Molecular Biology and Techniques (Elyns Group) взагалі не оцінила гумору і порекомендувала поставити "мітохондрії" замість "мідіхлоріан". Крім того, вони запросили автора статті стати членом редакційної ради.

На думку журналіста, успіх розіграшу не говорить про те, що система наукових журналів безнадійно зіпсована - він лише підкреслює, що наявність анонімного рецензування саме по собі нічого не гарантує.

новини партнерів

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати