live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як оскаржити результати державного тендера в Антимонопольному комітеті

Впровадження системи електронних закупівель ProZorro зробило тендери відкритими. Чи панацея це, і як захистити свої права у випадку порушень

За даними Антимонопольного комітету,  за останні півроку кількість скарг до уповноважених органів зросла майже втричі.  Це свідчить про зростання довіри до інституту оскарження й бажання учасників закупівель грати за прозорими правилами. Тому з’ясуймо, як правильно відстоювати свої права й подавати скаргу.

Скарга: що це і для кого?

Скарга в державних закупівлях - це документ, який подається учасником тендеру в Антимонопольний комітет України (АМКУ). Згідно з українським законодавством, скарга подається, якщо учасника не влаштовують умови тендеру чи рішення замовника щодо переможця в закупівлі.

Оскаржувати тендери можуть фізичні чи юридичні особи з метою захисту своїх прав та  інтересів. Скаржитися можна на рішення, дії чи бездіяльність замовника, внаслідок яких були порушені законні права чи інтереси скаржника.

Подаємо скаргу: на що звертати увагу

Ретельно ознайомтеся зі статтею 18 Закону України "Про публічні закупівлі" - вона описує процес та умови оскарження тендеру в Україні.

Електронна скарга подається через торговельний онлайн-майданчик прямо до Антимонопольного комітету України. Останній розміщує її в своїй базі. Кожна скарга, внесена в реєстр, має свою реєстраційну карту.

Яку інформацію обов’язково треба включити у скаргу:

  • найменування замовника, на якого ви скаржитеся;

  • ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження;

  • підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати;

  • обґрунтування наявності порушених прав та захищених законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи;

  • вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування.

До скарги додаються електронні документи й матеріали  (у тому числі в pdf форматі). Ці матеріали мають підтвердити порушення процедури закупівлі чи неправомірність рішень, дій або бездіяльності замовника. Додатково треба подати документ про оплату за подання скарги. Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України, плата встановлюється в таких розмірах: 5 тис. гривень - у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг; 15 тис. гривень - у разі оскарження процедури закупівлі робіт. Плата вноситься до Державного бюджету України, а не на рахунок АМКУ і не до адміністративної колегії АМКУ.

Відразу після внесення до реєстру, скарга з супровідними документами та її реєстраційна картка автоматично надсилаються органу оскарження та замовнику.

Типові помилки під час складання скарги

Найтиповіші помилки скаржників: некоректна подача та неправильне написання скарги. Подавати скаргу можна лише в електронному вигляді, а  не письмово чи особисто. Під час написання скарги треба бути уважним та дотримуватися основних умов подачі документа. Якщо ви заповните скаргу неправильно, її не приймуть до розгляду. Тому запам’ятайте послідовність дій: уважно заповнити форму скарги, вказати всю необхідну інформацію, оплатити подання, прикріпити квитанцію про оплату до загального пакету документів, надіслати все через електронний майданчик. Важливо також подати скаргу в установлені законом часові межі.

Антон Припіченко,
керівник електронного майданчика SmartTender.biz

null

 

новини партнерів

22 листопада, 2017 середа

21 листопада, 2017 вівторок

22 листопада, 2017 середа

21 листопада, 2017 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати