live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лівія обіцяє атакувати кораблі Італії, які з'являться для боротьби з нелегальними мігрантами


фото: REUTERS
Командувач Лівійської національної армії Халіфа Гафтар погрожує бомбити італійські судна в територіальних водах країни

Про це він заявив у відповідь на рішення італійського уряду направити військові кораблі до Лівії для стримування потоку мігрантів й боротьби з контрабандистами, повідомляє Al Arabiya.

Водночас наказ генерала не стосується торговвельних суден.

Наказ Гафтара щодо італійських кораблів був зроблений після голосування парламенту у місті Тобрук, де було висловлено протест щодо італійської морської операції. У Торбуці заявили, що присутність іноземних суден у лівійських водах є "порушенням національного суверенітету".

В Лівії наразі є два центри управління: у місті Тобрук та в столиці Триполі. Генерал Гафтара, який перебуває у місті Торбук, не підкоряється керівництву у Триполі.

  • Перед цим уряд Італії підтримав відправку місії до Лівії для стримування потоку мігрантів і боротьби з контрабандистами.
  • Прем'єр-міністр Лівії нещодавно зустрівся в Римі з прем'єр-міністром Італії Паоло Джентілоні та попросив Італію відправити кілька кораблів для боротьби з контрабандистами. Згодом лівійській Уряд національної єдності категорично заперечив, що подавав такий запит.
  • В липні італійський уряд заявив про готовність закрити порти та конфіскувати рятівні судна, що належать допомоговим агенціям, на яких прибувають біженці із Лівії.
  • Більшість з 95 тисяч мігрантів, які прибули до Італії цього року, розпочали свою подорож Середземним морем саме з Лівії.

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

24 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати