Номінант на "Оскар" почав знімати в Україні історичну драму "Антон"

10 серпня на Одещині за фінансової підтримки Держкіно почалися зйомки повнометражного художнього фільму "Антон"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Зйомки стартували в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області).

Фільм знімають продюсерський ІнсайтМедіа у копродукції з Georgian International Films за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Грузинського національного кіноцентру, у асоціації з Одеською кіностудією та ARTBOX (Литва) у партнерстві із ĶRAKOVIA PRODUCCIONES (Польща).

Режисером фільму став всесвітньо відомий Заза Урушадзе, який зі своїм шедевром "Мандарини" був нагороджений в 2014 році премією "За кращу режисуру" 29-го Варшавського кінофестивалю. Рік по тому цей інтернаціональний фільм був номінований на "Оскар" і "Золотий глобус" у категорії "Кращий фільм іноземною мовою". В цілому картина зібрала 12 призів і 6 номінацій на 10 ключових міжнародних кінофестивалях.

"Антон" - це епічна історична драма. Дія картини розгортається у 1919-му році у німецькій колонії Гільдендорф, неподалік від Одеси. У цьому селищі на березі лиману цілком гідно живе німецька сім'я - Ніколас, Христина і їхні діти: вже дорослий Йохан, десятирічний Антон і його молодша сестра Емма.

Мирний уклад поселення порушує "російська революція" - прихід більшовиків, які експропріюють зерно і продовольство. Всюди гинуть люди. Все це відбувається на очах Антона і його друга Якова.

Незважаючи на те, що життя навколо маленьких дітей кардинально змінюється, вони продовжують залишатися дітьми і вірять в свій казковий світ - без погромів і смертей: світлий і чистий як хмари, які повільно пливуть в синьому небі над блискучим від солі лиманом.

Сценарій майбутнього фільму є своєрідном відсиланням до вічних біблійних цінностей - "будьте як діти і все вам проститься" ( "Істинно кажу вам: коли не навернетесь і не будете як діти, не ввійдете в Царство Небесне" (Матв.18: 3).)

"Антон" - це вічна казка, на яку режисер і продюсери нанизують цілком реальну історію з недавнього минулого.

Місце зйомок "Антона" скоригувало літературну основу сценарію і стало жити в фільмі своїм справжнім, невигаданим життям. Коли були вже розплановані зйомки і все вирішено, в останній момент на пагорбі над селом дійсно виявилося давнє німецьке кладовище. Таким чином, те, що було заплановано як декорації, які необхідно зводити на місці, насправді було вже побудовано і сто років у високій золотій від сонця траві чекало знімальну групу.

З одного боку історія, розказана у фільмі це спроба глибоко розібратися і зрозуміти тодішній світ, з іншого - в проекті безліч містичних збігів. Сценарій на 80% допрацьовувався, як результат вражень отриманих від знайомства з місцем зйомки - процес видобутку солі, традиційні житла, це все втрачені пласти історії які спливали в міру наближення до місця дії і корегували сценарій на місці.

Оператор-постановник фільму Михайло Петренко (який живе і працює в Канаді) також вносив корективи у сценарій, підтягуючи його під картинку унікальної природно-історичної агломерації.

"Ця земля називалася "німецьким раєм", - розповідає один зі сценаристів фільму Вадим Єрмоленко, - тут були свої сорти винограду, свої сорти сиру, своє вівчарство - все що було потім знищено і стерто з лиця землі".

Квінтесенція фільму, на думку режисера Зази Урушадзе, притча про зіткнення прекрасного дитячого світу і безвиході, справді пекельної. У той час було знищено понад третину німців, яких проживало навколо Одеси понад мільйон чоловік! Щоб розуміти, якими методами велася війна, досить згадати, що коли німці у Люстдорфі (нинішня Чорноморка) схопили коменданта Одеси, його кинули живим в яму з вапном. Йшла ненависницька, страшна війна.

Спроба показати, як світ помирав у муках на очах у дітей, це класична історія, така сама як "Том Сойєр", "Убити пересмішника", "Біліє парус одинокий", "Малена" Торнаторе.

Дорослий світ очима дитини завжди чистіший. І завдання оператора і режисера зуміти передати це. Цей світ глядач побачить очима дітей, яким, не дивлячись на жахливу кровожерливість і несправедливість, що вторглися в їх ідилічне життя, вдалося вижити.

Сценарій фільму "Антон" написаний за мотивами книги "Антон, його друг і російська революція", нащадка німецьких колоністів, канадця Дейла Ейслера, який написав її за спогадами свого дядька, власне він і є прототипом головного героя – Антона.

Основна проблема, з якою зіткнулася творча група при виборі акторів, це мова. Актори повинні говорити, в тому числі, і німецькою. Актора на роль Антона (9 років) знайшли в Нюрнберзі, він прилетів в Україну і буде тут до кінця зйомок. Актриса Наталія Рюміна, латвійка за походженням, проживає у Лондоні й буде грати роль мами Антона Христини, її брата Фрідріха - актор з Берліна Себастьян Антон.

Фільм планується знімати в стилі вестерн, буде багато коней, історичних костюмів, ретро автомобілів і приголомшливо фотогенічна природа.

Зйомки триватимуть до 7 жовтня.