live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені навчили нейромережу розпізнавати сарказм

Алгоритм, розроблений вченими Массачусетського технологічного інституту (МТІ), тепер може розпізнавати сарказм і емоційний підтекст краще за більшість людей

Про це повідомляє МІТ Тechnology Review.

Спочатку вчені хотіли розробити систему, здатну розпізнавати расистські пости в Twitter. Однак незабаром вони виявили, що значення деяких повідомлень не можна зрозуміти, не розпізнаючи сарказму.

Алгоритм використовує технологію глибокого навчання - нейромережу вчать розпізнавати крихітні патерни за допомогою великої кількості метаданих. Багато твітів містять щось схоже на смайли-емодзі. Коли вчені скористалися цим для навчання системи, вона одразу стала краще розуміти сарказм. Нейромережа знайшла зв'язок між мовним стилем і смайлами.

Щоб натренувати алгоритм, названий DeepMoji, дослідники зібрали 55 млрд твітів і відібрали 1,2 млрд - в них містилися деякі комбінації з 64 популярних емодзі. 

Для початку вони навчили систему передбачати, який зі смайлів буде використовуватися при певному повідомленні, в залежності від того, яке воно - сумне, радісне, веселе і т. Д. Після цього систему навчали ідентифікувати сарказм за допомогою існуючого набору даних.

Випробування DeepMoji пройшли успішно. Вчені виявили, що алгоритм функціонує краще, ніж ті, що існували до нього.

новини партнерів

21 жовтня, 2017 субота

21 жовтня, 2017 субота

20 жовтня, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати