live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені зі США навчили нанороботів убивати рак


фото: TECHi.com
Вчені з університету Північної Кароліни навчилися програмувати мініатюрні машини на захоплення та перенесення окремих клітин, що в подальшому дозволить руйнувати ракові пухлини

Про це повідомляє Zdnet.

Нанороботи створені з крихітних полімерних кубів, укритих з однієї сторони металом. Завдяки цьому їх можна контролювати за допомогою магнітного поля.

Вони також здатні змінювати форму, оскільки створені подібно до орігамі: під впливом магнітного поля робот або збирається, або розкладається. Конструкція чимось нагадує персонажа з гри Pac-man: робот добирається до клітини "відкриває рота" й поглинає її, потім транспортує.

Вчені наразі шукають шляхи застосування технології. Так, вони планують вимірювати опір окремих клітин і проводити заміщення одних клітин іншими. Передбачається, що роботи руйнуватимуть ракову пухлину клітина за клітиною.

Робота заснована на попередніх версіях наноботів, які дослідницька група презентувала раніше. Але в нових наноботів якісно інший рівень. - вони зможуть виконувати спектр найрізноманітніших завдань: збирати клітини, переносити їх, випускати. Робот може міняти конфігурацію за необхідністю, в той час як старі версії могли тільки штовхати клітини.

 

новини партнерів

20 липня, 2018 п'ятниця

19 липня, 2018 четвер

20 липня, 2018 п'ятниця

19 липня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати