live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені зі США навчили нанороботів убивати рак


фото: TECHi.com
Вчені з університету Північної Кароліни навчилися програмувати мініатюрні машини на захоплення та перенесення окремих клітин, що в подальшому дозволить руйнувати ракові пухлини

Про це повідомляє Zdnet.

Нанороботи створені з крихітних полімерних кубів, укритих з однієї сторони металом. Завдяки цьому їх можна контролювати за допомогою магнітного поля.

Вони також здатні змінювати форму, оскільки створені подібно до орігамі: під впливом магнітного поля робот або збирається, або розкладається. Конструкція чимось нагадує персонажа з гри Pac-man: робот добирається до клітини "відкриває рота" й поглинає її, потім транспортує.

Вчені наразі шукають шляхи застосування технології. Так, вони планують вимірювати опір окремих клітин і проводити заміщення одних клітин іншими. Передбачається, що роботи руйнуватимуть ракову пухлину клітина за клітиною.

Робота заснована на попередніх версіях наноботів, які дослідницька група презентувала раніше. Але в нових наноботів якісно інший рівень. - вони зможуть виконувати спектр найрізноманітніших завдань: збирати клітини, переносити їх, випускати. Робот може міняти конфігурацію за необхідністю, в той час як старі версії могли тільки штовхати клітини.

 

новини партнерів

17 січня, 2018 середа

17 січня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати